تیم تخصصی تعمیرات و خدمات انواع دستگاه های ماینر 02191004372- 09913312378 (از ساعت 9 تا 21)

تخفیف ویژه

بیت کوین یا طلا؛ روی کدام یک سرمایه گذاری کنیم؟

ارز دیجیتال بیت کوین و طلا دو سرمایه محبوب حال حاضر جهان محسوب می شوند. همیشه هم این بحث وجود دارد که بیت کوین سرمایه بهترین محسوب می‌شود یا طلا البته نمی‌توان پاسخ کلی و جامع به این بحث داد. هر کدام از این سرمایه ها به اندازه خودشان می‌توانند مفید و موثر باشند.

bitcoin

 

بیت کوین یا طلا؛ روی کدام یک سرمایه گذاری کنیم؟

با بروز و پیدایش بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال پرسود در جهان، این سوال در ذهن فعالان اقتصادی ایجاد شده است که بین بیت کوین و طلا کدام یک می‌توانند برای سرمایه‌گذاری مناسب‌تر باشند. طبیعتاً هر کدام از این دو ارزش زیادی دارند و هر کسی که روی آنها سرمایه‌گذاری کند می تواند در دراز مدت سود های جالب توجهی از آن خود کند. یک وجه شباهت بزرگ که بین این دو وجود دارد این است که هر دوی آنها در زمانهای مختلف به عنوان روش پس انداز مردم مورد استفاده قرار می‌گرفتند. برای اینکه بهتر بتوانیم پاسخ این سوال را پیدا کنیم سعی می‌کنیم در ادامه آنها را با هم مقایسه نماییم.

فروش انواع کارت گرافیک

gold

بیت کوین، برای هر انسانی قابل استخراج است!!

ویژگی بزرگی که بیت کوین دارد و قطعاً طلا نمی تواند آن را داشته باشد این است که هر انسانی روی کره زمین با خرید ماینر می‌تواند، این ارز دیجیتال را استخراج کرده و به دست آورد. در واقع هر انسانی می تواند با استخراج این ارز دیجیتال در بازار آن نقش آفرینی کند. اما هر شخصی نمی تواند معدن طلا پیدا کند و از آن استخراج نماید. حتی در صورتی که انسان ها بتوانند معدن طلا هم کشف کنند به دلیل آن که طلا ثروت عمومی محسوب می شود توسط دولت، معدن کشف شده آن ها ضبط می گردد. پس از این نظر به دلیل اینکه استخراج بیت کوین عمومی است، در مقایسه با طلا گزینه بهتری محسوب می شود.

bit

خرید بیت کوین ماینر

طلا را خودتان مراقبت می‌کنید!!

یک موضوع مهم دیگر که در این مقایسه باید به آن بپردازیم مسئله امنیت سرمایه شما است. شما خودتان می‌توانید با خرید یک گاوصندوق و ایجاد فضایی امن از طلاهای خودتان محافظت به عمل آورید اما برای حفاظت از بیت کوین های خودتان در فضای مجازی کار پیچیده و سخت تری در پیش خواهید داشت. پس به عبارتی می‌توان گفت سرمایه‌گذاری در بازار طلا ریسک پایین تری داشته و پیچیدگی سرمایه گذاری بیت کوین را ندارد.

 

gold