تیم تخصصی تعمیرات و خدمات انواع دستگاه های ماینر 09127509007 - 09913312378 (از ساعت 9 تا 21)

تخفیف ویژه

اسرار رمز دیجیتال RVN

اسرار رمز دیجیتال RVN

اسرار رمز دیجیتال RVN

 

 

 

 اگر حوصله دیدن مقاله رو ندارید میتوانید به پادکست زیر گوش دهید 🙂

 

<👇🏻 فایل صوتی مقاله 👇🏻>

 

 

معرفی ارز دیجیتال ریون کوین (Ravencoin)

نخستین و جالب‌ترین نکته دررابطه‌ با این رمز ارز‌ این خواهد بود که تمام کوین‌های RVN به حالت عادلانه نشر می گردند : پوچ پیش‌فروش یا ارائه اولیه‌ای برای گروه و یا بنیان‌گذاران وجود نداشته . در حقیقت‌ بنیان‌گذاران ارز‌ دیجیتال ریون کوین این اطمینان را به تمام افراد دادند که احتمال آنها برای استخراج‌ و سرمایه‌گذاری در این رمزارز ، از همان زمان آغاز به یک میزان شد . Ravencoin پروژه‌ای است‌ که برپایه طرح برون‌داد تراکنش‌های صرف نشده (UTXO) بیت کوین مدل‌سازی گشته و به همین خاطر مشابهت فراوانی به بیت کوین دارد‌ . در نتیجه می‌توان گفت‌ که Ravencoin یک شبکه غیرمتمرکز همتا به همتا است که با استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین ساخته شده . این ارز‌ دیجیتال در نهمین سال فعالیت‌ ، بیت کوین معرفی گشته است‌ و شبکه پرداخت منبع‌‌ باز خویش را در ۳ ژانویه ۲۰۱۸ معرفی کرده بوده است . این طرح در آغاز با قصد ساده‌سازی اجرای معاملات انواع ثروت های دیجیتال به‌صورت یکپارچه از فردی به فرد دیگر شروع شد . زیرساخت یا کد حقیقی این رمزارز ، ماخوذ گشته از بزرگ‌ترین بلاک‌چین در فن ارز‌های‌ دیجیتال ، یعنی بیت کوین است . بااین‌وجود ارز دیجیتال ریون کوین از ۴ چشم‌انداز با بیت کوین اختلاف بنیادی دارد که در ادامه هریک از آنها را معرفی خواهیم کرد .

 

رمز دیجیتال RVN

Ravencoin چگونه کار می کند؟

Ravencoin برای همگام سازی شبکه خویش ، از ساخت‌وکار اجماع اثبات‌ وظیفه (PoW) ، مشهور به KAWPOW ، برای افت بازدارنده ورود‌ به استخراج‌ در شبکه خود‌ بکارگیری می نماید . جور PoW در بیت کوین ، KAWPOW به وسیله شبکه ای از رایانهها که از برنامه Ravencoin استفاده‌ می کنند برای مطمئن سازی شبکه ، اعتبار‌ سنجی معامله‌ها و پخش RVN جدید ضرب گشته ، مصرف می گردد . کد Ravencoin از بیت کوین رونوشت گشته اما‌ قوانین مختص به شخص شبکه ، ثروت و پروتکل‌ خود‌ را تولید می سازد . پارامترهای دیگر برای انگیزش صدور‌ مِلک و پیوند میان مشتری ها از توکنهای بخصوص در شبکه آن اصلاح‌ گشته است‌ .

 

رمز دیجیتال RVN

تفاوت ارز دیجیتال Ravencoin با بیت کوین چیست؟

زیرساخت رمزارز ریون کوین نظیر بیت کوین می باشد ولی در چند قسمت ، ارز‌ دیجیتال محبوب‌ ما را به چالش‌ می‌کشد که عبارتند از : – الگوریتم هش X16 R & KOWPOW در وایت پیپر ارز‌ دیجیتال Ravencoin آورده شده که گروه توسعه‌دهنده در پی الگوریتم استخراجی می باشد که ، با بهره برداری از آن جلوی قدرت تعدادی از اشخاص را برای استخراج‌ زیادتر بگیرد؛ مقصود افرادی است‌ که از تجهیزات‌ استخراج‌ ASIC برای ماینینگ بکارگیری می‌کنند . در شبکه بیت کوین ، افرادی که سرمایه‌ کلانی‌ داشته و به منبع‌ها انرژی‌ کم‌بها دسترسی دارند ، احتمال زیادی برای استخراج‌ و دریافت‌ اجرت دارند . Ravencoin با بکارگیری از الگوریتم هش بیت کوین SHA -256 این مساله را حل کرده است‌ . الگوریتم هش نخستین طرح ، با عنوان X16 R ، ساخت‌ مشترک الگوریتم‌های X15 و SHA -512 بود‌ . منتها پس از مدتی گروه توسعه‌دهنده از یک الگوریتم نوین به عنوان KAWPOW برای کاستن احتمال‌ پخش ناعادلانه توکن RVN مصرف نمود . KAWPOW یک الگوریتم استخراج‌ تماماً نوین می باشد که از ethhash و ProgPOW گرفته شده‌ است‌ . در حقیقت شبکه Ravencoin با آمیختن این دو الگوریتم ، یک الگوریتم پایدار در مقابل ASIC ابداع کرده است‌ که با بکارگیری از آن ، خصوصیت غیرمتمرکزی ارز‌ دیجیتال ریون توکن را به روش چشمگیری بهبود‌ بخشیده است‌ .

انتقال‌ انواع‌ دارایی‌ طرح Ravencoin با مصرف از کد واقعی بیت کوین ، قصد‌ دارد تا یک شبکه الکترونیکی نظیر به نظیر برای جابجایی هرگونه دارایی‌ دیجیتالی آماده کند‌ . منتها برحسب آنچه که در وایت پیپر این رمز ارز آورده شده است‌ ، در آتی غرض دارد‌ ، امکان‌ نقل هر گونه مِلک ، از جمله مِلک های فیزیکی شبیه فلزات گران‌بها و … را هم میسر کند‌ . در حقیقت‌ با بکارگیری از توکن ریون کوین می‌توان میزان مشخصی از سهم‌ یک طرح یا کالا‌ را به‌صورت مجازی‌ بدست‌آورد . گرچه این خصوصیت در این شبکه هنوز به صورت اصلی فعال‌ نشده ، ولی به می‌رسد در آینده‌ای دور‌ بتواند توانایی نقل هر گونه دارایی‌ را از راه توکن بومی‌ خود‌ آماده کند‌ . – حداکثر عرضه‌ سکه‌ ریون کوین مانند شبکه بیت کوین ، میزان رمزارز RVN که برای استخراج‌ در نظر‌ گرفته شده‌ ، محصور است‌ . برحسب وایت پیپر بیت کوین ، حداکثر میزان ارائه بیت کوین ، ۲۱ میلیون است‌ . منتها چنانچه ۵۱ درصد یا بیشتر‌از‌اعضای شبکه به افزایش‌ مقدار عرضه‌ رأی دهند ، این عدد قابل اضافه شدن است . این در صورتی می باشد که حداکثر میزان عرضه‌ ارز‌ دیجیتال ریون کوین ، ۱۰۰ برابر‌ بیشتر‌از‌بیت کوین یعنی ۲۱ هزارمیلیون در نظر‌ گرفته گشته است‌ . به اضافه ، ازآنجاکه اجرت استخراج‌ هر بلاک Ravencoin در مقابل به بیت کوین ۱۰ برابر‌ افزون‌تر است‌ ، وقت بسیاری باقیمانده تا ماینرها برای شغلی که انجام‌ می‌دهند اجرت دریافت‌ نکنند ! فزونی بر این ، زیاد شدن حداکثر توکن‌های RVN ، اشخاص را به انجام‌ ماینینگ برای زمان طولانی‌تر‌ از‌ بیت کوین ترغیب می‌کند‌ .

– روش استخراج‌ نشر سکه‌ نوین ریون کوین ۱۰۰ برابر‌ بیشتر‌از‌بلوک بیت کوین یکمین می باشد . وقتی که بیت کوین وظیفه خود‌ را به‌عنوان یک دارایی‌ دیجیتال شروع کرد‌ ، با استخراج‌ هر بلاک ، ۵۰ بیت کوین تازه وارد گردش‌ می‌شدند . منتها هر ۴ سال یک‌بار ، پاداش‌ استخراج‌ ماینرها ، به نیم کاسته می‌ شود در صورتی که از این واقعه ، زیر عنوان هالوینگ ذکر می‌شوند . در وقت تحریر این مقاله‌ ، پاداش‌ استخراج‌ هر بلاک در شبکه بیت کوین ، ۹ .۲۵ بیت کوین بوده است . منتها در شبکه Ravencoin ، ماینرها در برابر استخراج‌ هر بلاک ، ۵۰۰۰ توکن RVN بدست‌ می آورد . – تایم استخراج‌ هر بلاک تایم هر بلاک در شبکه بیت کوین ، تقریباً ۱۰ دقیقه است؛ یعنی حدوداً تایم انجام‌ ۵ تراکنش در ثانیه‌ . در واقع‌ هر ۱۰ دقیقه ، یک بلاک تازه در بلاک‌چین بیت کوین استخراج‌ می گردد . این در صورتی خواهد بود که در شبکه ارز‌ دیجیتال ریون کوین ، برای استخراج‌ هر بلاک ، به یک دقیقه تایم احتیاج خواهد داشت . کاستی وقت استخراج‌ سبب زیاد کردن میزان تراکنش‌ها در حدود ۱۱۶ در ثانیه‌ تبدیل شده است .

کاربرد ارز دیجیتال RVN:

ارز دیجیتال ریون کوین برای انتقال انواع دارایی‌های دیجیتال به‌صورت مجازی مورداستفاده قرار می‌گیرد. در واقع ارزش هر کدام از دارایی‌ها معادل با ارزش توکن RVN تعیین شده و از طریق بلاک‌چین، انتقال می‌یابد. به‌عنوان‌نمونه ارزش سهام شرکت Chainstone Labs در سال ۲۰۱۸، ۱۲.۴ میلیون توکن ریون کوین تخمین زده شد.

کاربران می‌توانند با استفاده از یک پلتفرم کیف پول RVN به نام MangoFarmAssets توکن‌های غیر قابل تعویض یا غیر مثلی (NFT) در Ravencoin ایجاد کنند. یک نسخه توکنیزه شده از RVN در Binance Smart Chain (BSC) موجود است، درصورتی که  می‌تواند برای وام‌دهی، قرض گرفتن و ترید در برنامه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) استفاده شود.

رمز دیجیتال RVN

ویژگی های منحصر به فرد RavenCoin:

مقاوم بهASIC: الگوریتم KAWPOW ساخت سخت افزار های ASIC رو بی تاثیر میکنه.

شروع منصفانه: هرکسی از روز اول شانس برابری برای استخراج یا خرید RVN داره.

فاقد هرگونه پیش‌استخراج (pre-mine)، ICO، یا کوین هایی که انحصارا برای سازندگان نگه داشته شدن.

بر پایه‌ی اجتماع و حقیقتا منبع باز

رمز دیجیتال RVN

خرید ارز دیجیتال ریون کوین

برای خرید و سرمایه‌گذاری می‌توانید به یکی از صرافی‌های Binance ، Huobi Global ، OKEx ، ZG.com و VCC Exchange مراجعه کنید. البته باتوجه‌به تحریم‌هایی که برای کاربران ایرانی در نظر گرفته شده ، شما باید ابتدا از طریق یکی از صرافی‌های ایرانی، مقداری تتر خریداری کتید و به کیف پول صرافی خارجی انتقال دهید. بعد از آن می‌توانید تتر با به RVN تبدیل کنید.

پیش‌ بینی قیمت ارز دیجیتال ریون کوین

علی‌رغم سقوط ارزشی که اخیراً توکن RVN تجربه کرده ، تحلیلگران چشم‌انداز نسبتاً صعودی از Ravencoin برای سال ۲۰۲۱ و پس از آن دارند. WalletInvestor Ravencoin، خرید رمزارز Ravencoin را یک سرمایه‌گذاری بلندمدت خوب می‌داند. تحلیلگران معتقد اند که تا ۵ سال آینده، قیمت ارز دیجیتال ریون توکن به ۰.۹۵ دلار می رسد.

DigitalCoin دیدگاه محافظه‌کارانه اما مثبتی در مورد Ravencoin دارد. تحلیلگران معتقدند Ravencoin می‌تواند تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۰.۱۴ دلار برسد، در سال ۲۰۲۲ به ۰.۱۷ دلار افزایش یابد، در سال ۲۰۲۵ به ۰.۲۹ دلار برسد و در سال ۲۰۲۸ به ۰.۴۱ دلار برسد.

بیشتر بخوانید: لایتینگ بیت کوین چیست؟

نتیجه‌ گیری

ارز دیجیتال ریون کوین از نظر فنی، شبیه بیت کوین است. بااین‌وجود چند مورد از چالش‌ها  در شبکه بیت کوین در شبکه Ravencoin حل شده‌اند؛ به‌عنوان‌مثال کاهش زمان استخراج هر بلاک و در نتیجه افزایش سرعت انجام معاملات از طریق توکن RVN.

این پروژه فورک بیت کوین، امکان انتقال همتا به همتای انواع دارایی‌های دیجیتال را فراهم کرده است. گرچه این پروژه همچنان به اتمام نرسیده است، اما به نظر می‌رسد که در آینده ای نزدیک به یک پلتفرم انتقال انواع دارایی، از دارایی دیجیتال گرفته تا فیزیکی تبدیل شود.

 

 

نظرات خود را با ما از طریق شماره ۰۲۱۹۱۰۰۴۳۷۳ در میان بگذارید

امتیاز بده لطفا!