تیم تخصصی تعمیرات و خدمات انواع دستگاه های ماینر 09127509007 - 09913312378 (از ساعت 9 تا 21)

تخفیف ویژه

معرفی کارت گرافیک اکسترنال

 

 

 

اگر وقت خواندن مقاله رو ندارید ، میتونید به صوت مقاله گوش بدید.

 

صوت مقاله😍

 

 

 

 

 

کارت گرافیک اکسترنال چه چیزی است؟ و به چه صورت به رایانه متصل‌ می گردد ؟

   یکی از راه حل های مناسب برای افزایش‌ و ارتقاء کارت‌ گرافیک استفاده از کارت گرافیک اکسترنال می باشد . این نوع کارت‌ها بیشتر برای لپ‌تاپ‌‌های‌ پرقدرت با کارت گرافیک پایین‌ مناسب می باشد اما در این میان اشخاصی هم می باشند که از یک کارت گرافیک اکسترنال برای کامپیوتر‌ استفاده‌ می‌کنند .

 

معرفی کارت گرافیک اکسترنال

 

کارت گرافیک اکسترنال چه چیزی است؟

   کارت گرافیک خارجی در واقع به کارت‌ گرافیکی گفته می گردد که در خارج از سیستم نصب و راه‌اندازی‌ شده باشد و با اتصال از راه پورت های خاصی به رایانه یا لپ‌تاپ‌ متصل گردد . در واقع کارت های گرافیک اکسترنال برای اشخاصی مناسب می باشد که نمی‌خواهند هزینه سنگین‌ ارتقاء سیستم‌ را دهند و از یک سیستم و یا لپ تاپ مناسب بهره‌مند‌ می باشند و می‌خواهند در کنار سیستم خویش یک کارت گرافیک قدرتمند همچنین داشته باشند .

   برای استفاده از کارت گرافیک اکسترنال شما نیاز به تعدادی‌ از اسباب و اتصالات خواهید داشت . در حقیقت حتما باید این نکته را بدانید که کارت‌های‌ گرافیک اکسترنال از یک کارت‌ گرافیک ، یک داک بخصوص ، تعدادی کابل و وسیله اتصالات تشکیل شده می باشد .

 

بیشتر بخوانید :بررسی برترین ماینر های ۲۰۲۱

 

اقسام کارت‌ گرافیک خارجی‌ در دنیا‌ :

   شرکت های بسیاری در جهان وجود دارند که اقدام‌ به تولید و ارائه کارت گرافیک خارجی می‌ نمایند . این شرکت ها اقسام کارت‌ گرافیک‌ها را در داخل داک های بخصوص قرار داده و به همراه کابل و دیگر اتصالات عرضه می‌ نمایند . به این نوع کارت‌‌های‌ گرافیک اکسترنال‌ کارت گرافیک مجتمع‌ گفته می گردد .

   در این میان شرکت هایی هم می باشند که فقط به عرضه داک مخصوص اقدام می‌ نمایند و شما حتما باید خود مبلغ خرید‌ کارت‌ گرافیک را متحمل‌ شوید . در این وضعیت خودتان باید کارت گرافیک را خریده و در درون داک مخصوص قرار دهید و به سیستم‌ و خود‌ متصل نمایید . این گونه کارت‌های گرافیک اکسترنال را کارت‌ گرافیک خارجی غیر مجتمع‌ می‌نامند .

  خریداری کارت‌ گرافیک اکسترنال‌ برای اشخاصی که سیستم‌های رده پایین‌ دارند اصلاً توصیه نمی‌گردد چرا که با مبلغ های هنگفتی مواجه می شوند که فقط توان گرافیکی سیستم خود را بالا می‌برد در صورتی که در کنار افزوده شدن قدرت گرافیکی بایستی میزان رم و قدرت CPU نیز افزایش‌ پیدا کند . این نکته را به یاد داشته باشید که این کارت‌‌ها‌ بسیار گران‌ قیمت بوده چرا که افزون بر هزینه خرید یک کارت گرافیک باید هزینه خرید داک و اتصالات آن را هم بپردازید .

 

معرفی کارت گرافیک اکسترنال

 

اتصال‌ کارت‌ گرافیک اکسترنال به چه صورت می باشد ؟

   برای استفاده و اتصال کارت گرافیک خارجی شما به موردهای زیر‌ احتیاج دارید :

   یک داک مناسب برای قرارگیری کارت‌ گرافیک در درون آن
   یک کارت گرافیک مناسب با قدرت مطلوب شما (بعضی شرکت های تولید کننده داک بخصوص ، کارت‌ گرافیک را نیز در داخل داک قرار می دهند و     قیمت‌ آن را به قیمت‌ داک اضافه می‌ نمایند ، در این حالت نیازی به خریداری کارت‌ گرافیک جداگانه نیست)
   یک عدد مانیتور با پورت های ورودی‌ HDMI یا Display Port
   یک عدد لپ تاپ یا یک سیستم‌ دسکتاپ با قدرت مناسب که دارای ورودی پورت thunderbolt 3 جهت اتصال کارت گرافیک خارجی باشند (وجود     این پورت بسیار‌ مهم‌ می باشد و اگر سیستم‌ و یا لپ تاپی ندارید که از این پورت پشتیبانی کند بهتر است بدنبال کارت‌های‌ گرافیک اکسترنال‌         نروید)
   یک عدد‌ کابل بخصوص جهت اتصال کارت گرافیک خارجی به سیستم‌ به نام‌ کابل‌ ارتباطی thunderbolt 3
   رابطهای USB از گونه type C
   رابط mini PCIe جهت اتصال کارت به سیستم‌‌های‌ دسکتاپ
   رابط Express Card جهت اتصال‌ کارت گرافیک خارجی به لپ تاپ‌های قدیمی

 

 

مشاوره رایگان|۹۱۰۰۴۳۷۲-۰۲۱

امتیاز بده لطفا!