تیم تخصصی تعمیرات و خدمات انواع دستگاه های ماینر 09127509007 - 09913312378 (از ساعت 9 تا 21)

تخفیف ویژه

استخراج ۱۰۰% 💣 با کارت گرافیک

 

 

 

 

شما عزیزان میتونید به جای خوندن مقاله به صوت زیر گوش دهید.❤🖤

 

 

 

 

 

با وجود قدرت‌نمایی دستگاه‌‌های‌ ای‌سیک (ASIC) ، هنوز هم استخراج با کارت گرافیک از رواج نیافتاده است‌ و عاشقان فناوری می‌توانند با چند کارت‌ گرافیک ، یک سیستم‌ ماینینگ یا به اصطلاح‌ ریگ (rig) جمع نمایند و به استخراج‌ آلت کوین‌ها (ارزهای دیجیتال غیر از بیت کوین) بپردازند .

 

استخراج 100% با کارت گرافیک

 

 

آیا استخراج‌ با کارت گرافیک همچنان سودآوری دارد ؟

به صورت کلی‌ بله ، هنوز سودآوری خواهد داشت . درصورتی‌که شاهد فعالیت‌ قوی دستگاه‌‌های‌ ای‌سیک می باشیم اما هنوز ارزهای دیجیتال زیادی وجود خواهند داشت که با دستگاه‌های ای‌سیک می‌جنگند و می‌توان امیدوار شد که سودآوری استخراج با کارت‌ گرافیک به این زودی‌ها از بین نمی رود . البته کار ماینینگ همانند هر حرفه دیگری پر از وقایع‌ غیرقابل پیش‌بینی‌ می باشد و نمی‌شود‌ به طور‌ قطعی گفت که در آینده‌ هم این سودآوری وجود داشته باشد . در ادامه درمورد ریسک‌های ماینینگ خواهید خواند .

می‌توان گفت‌ که استخراج‌ با کارت گرافیک حداقل تا سه یا چهار سال آینده (و حتی بیشتر) منسوخ نمی شود ، اما سخت‌افزارهای استخراج‌ یا میزان‌ سوددهی آن‌ها ممکن می باشد با ارائه الگوریتم‌های جدید ، تغییر نمایند .

 

 

استخراج 100% با کارت گرافیک

 

 

تهدیدهای استخراج‌ با کارت‌ گرافیک

اثبات کار‌ یا همان ماینینگ ، مهم‌ترین اساس امنیت شبکه اغلب‌ بلاک چین‌ها می باشد و همچنان هیچ راه‌حل مطمئنی جایگزین آن نشده است ، اما‌ هیچ بعید‌ نمی باشد که در آینده فناوری‌هایی در زمینهٔ‌ تایید تراکنش‌ها و تولید واحدهای ارزی به کار گرفته شوند که استخراج به‌صورت فعلی‌ را تا حد بسیاری منسوخ‌ نمایند .

این فناوری‌ها می‌توانند نرم‌افزاری‌ و سخت‌افزاری باشند . از نمونه‌های نرم‌افزاری‌ می‌توان به اثبات‌ سهام اشاره‌ نمود که البته همچنان نتوانسته است به‌ صورت کامل جایگزین روش‌ اثبات کار شود. در اثبات‌ سهام برای تایید‌ تراکنش‌ها و ایجاد بلاک‌های جدید‌ احتیاج به سخت‌ افزارهای استخراج‌ نمی باشد و فقط کافی می باشد که ارز‌ دیجیتال خریداری شده و به شبکه اختصاص داده شود تا بتوان با تایید تراکنش‌ها کسب درآمد نمود .

از فناوری‌های سخت‌افزاری بعدی هم ، می‌توان کامپیوترهای کوانتومی را نام برد که ممکن می باشد شیوه استخراج‌ را به طور کلی عوض نمایند . البته هنوز امکان‌ تولید‌ عمده آن‌ها وجود نخواهد داشت .

 

 

استخراج 100% با کارت گرافیک

 

 

خریداری بهترین سخت‌افزار برای ریگ ماینینگ

نکته‌ مهم بعدی ، خرید‌ بهترین سخت‌افزار با پایین‌ترین قیمت‌ ممکن می باشد . اگرچه این‌ یک توصیه خرید نمی باشد و شما باید با انجام‌ یک بررسی همه‌جانبه خودتان بهترین کارت و سخت‌افزار ممکن را انتخاب‌ نمائید . درصورتی‌که سخت‌افزار خود را با دقت انتخاب نمائید ، حتی مقدور است یک سال یا دو سال بعد هم بتوانید آن را با قیمتی‌ نزدیک‌ به قیمت خرید‌ ، بفروشید .

یادتان باشد که خرید‌ قوی‌ترین کارت گرافیک ماینینگ همیشه بهترین انتخاب نمی باشد و برعکس‌ ممکن می باشد بازگشت سرمایه شما را تا چند سال به تاخیر بیندازد .

 

بیشتر بخوانید : محبوب ترین ماینر

 

به عنوان نمونه قوی‌ترین کارت‌‌های‌ ماینینگ هم اکنون بازار کارت‌ ۲۰۸۰ انویدیا و کارت Radeon VII شرکت‌ AMD می باشند . انواع گوناگون کارت ۲۰۸۰ در بازار بین ۱۷ تا ۲۵ میلیون تومان قیمت دارد و کارت‌ Radeon VII هم در صورت ورود به بازار ایران در حدود ۱۳ تا ۱۶ میلیون تومان قیمت‌گذاری می شود . در صورتی‌ که شما با پول خرید‌ هر یک از آن‌ها می‌توانید چندین کارت‌ خیلی خوب مثل‌ ۱۰۸۰ یا Vega یا حتی ۵۸۰ خریداری نمائید که بازگشت سرمایه‌ شما را افزایش می‌دهد .
در کل اگر قصد خرید داشتید ، بهتر‌ می باشد که از خرید‌ کارت‌‌های‌ قدیمی (ساخت بیشتر از دو سال پیش) و کارت‌هایی که حافظه آن‌ها کمتر‌از‌هشت گیگابایت می باشد ، خودداری‌ نمائید . کارت‌هایی مثل ۱۰۶۰ انویدیا و مدل‌ ۴۷۰ و ۵۷۰ شرکت‌ AMD دیگر حتی به‌صورت دست‌دوم هم توجیه‌ خرید‌ ندارند مگر این‌که دست کم ۴۰ تا ۵۰ درصد زیر قیمت‌ ، خریداری شوند .

با حرکت اتریوم به سمت الگوریتم جدید‌ ، خیلی از کارت‌های گرافیک بسیار قدیمی کارایی خود‌ را از دست می دهند . با کمی‌ جستجو‌ در گوگل به‌ آسانی می‌توانید هش‌ریت این کارت‌ها را در الگوریتم آینده‌ اتریوم (ProgPow) مشاهده‌ نمائید .

 

استخراج 100% با کارت گرافیک

 

استنتاج

مهم‌ترین و نخستین توصیه من به کسانی که می‌خواهند این کار را آغاز کنند این می باشد که به‌هیچ‌وجه‌ با سرمایه‌ای که به آن احتیاج دارید و یا با استفاده از وام‌ و قرض‌ وارد این کار نشوید . با پولی کار کنید که در صورت از دست دادن آن زندگی شما مختل‌ نشود . مطالب‌ بسیاری در مورد مزایا‌ و معایب‌ استخراج‌ با کارت‌ گرافیک و مقایسه‌ آن با استخراج با دستگاه‌های ای‌سیک در سایت ها وجود دارد که من سعی‌ کردم از بازگویی آن‌ها خودداری کنم .

بازگشت سرمایه یک ریگ ماینینگ در بیشتر موارد بیشتر از یک سال به طول خواهد انجامید ، اما با گرفتن وضعیت قیمت برق و احتمال‌ بالا‌رفتن‌ (یا حتی تثبیت) قیمت بیت کوین و رشد آلت کوین‌ها ، این سرمایه‌ ممکن‌ است در طول چند ماه تلافی شود .

استخراج‌ با کارت‌ گرافیک نیاز به یک برنامه‌ریزی‌ برای یک و نیم‌ یا دو سال خواهد داشت . بهتر‌ است‌ با چند کارت‌ (سه یا چهار عدد‌ یا حتی کمتر از آن) کار‌ را شروع نمائید و در صورت‌ بهبود‌ وضعیت‌ بازار‌ ، تعداد‌ آن‌ها را زیادتر نمائید. من به‌هیچ‌ وجه‌ در شرایط‌ کنونی راه‌اندازی فارم‌های کارت‌ گرافیک را سفارش نمی‌کنم .

البته ممکن است در صورتی‌ که به برق و محیط مناسب دسترسی داشته باشید ، دستگاه‌‌های‌ ای سیک (بسته به مدل آنها) بازگشت سرمایه‌ سریع‌تری داشته باشند اما با پیش‌بینی افزایش‌ حدوداً ۷۰ درصدی سختی‌ شبکه بیت کوین در ۶ ماه آینده‌ ، سوددهی آینده‌ این دستگاه‌‌ها‌ همچنین به‌سرعت پایین خواهد آمد و انواع قدیمی آن‌ها هم به‌سرعت از رده‌ بیرون خواهند شد . البته استخراج‌ با دستگاه‌‌های‌ ای‌سیک برنامه‌ریزی‌ و روش کار مخصوص خود‌ را می‌طلبد که البته موضوع‌ این مقاله‌ نمی باشد .

 

 

نظرات خود را با ما از طریق شماره ۰۲۱۹۱۰۰۴۳۷۲ در میان بگذارید.

امتیاز بده لطفا!