تیم تخصصی تعمیرات و خدمات انواع دستگاه های ماینر 09127509007 - 09913312378 (از ساعت 9 تا 21)

تخفیف ویژه

آیا استخراج با ASIC رو به اتمام است ؟😲

 

 

 

شما عزیزان میتونید به جای خوندن مقاله به صوت زیر گوش دهید.❤🖤

 

 

 

استخراج با ASIC

 

 

مزیت های استخراج با ASIC

 

استخراج با ASIC

 

آماده‌ به کار‌ و کم حجم‌

 

   همانطور که گفتیم ، تنها کاربرد دستگاه‌های ماینر ، انجام‌ عملیات استخراج‌ می باشد . به همین دلیل ، به وسیله تولیدکنندگان مونتاژ‌ می‌ گردند و بلافاصله پس از تولید‌ ، آماده به کار‌ می باشند. دستگاه‌های ماینر در مقایسه‌ با ریگ‌های استخراج کارت‌ گرافیک ، جای‌ خیلی کمتری اشغال‌ می‌کنند و به زبان ساده جمع‌ و جور تر می باشند .

 

استخراج با ASIC

 

قطعات جانبی کمتر

 

   برای روشن کردن دستگاه‌ استخراج‌ ، به جز خود‌ دستگاه فقط‌ نیاز به یک منبع‌ تغذیه (پاور) می باشد . البته برای انجام‌ عملیات‌ ماینینگ با دستگاه‌های ماینر نیاز به یک سری‌ تجهیرات جانبی مثل خنک‌کننده ، مودم ، سیم‌‌های‌ برق و … هم می باشد اما به طور‌ کلی‌ از نظر قطعات جانی‌ ، نسبت‌ به کارت‌‌های‌ گرافیک یک سر و گردن بالاتر می باشند .

   برای انجام استخراج‌ با کارت‌ گرافیک علاوه‌ بر تعداد زیادی‌ کارت‌ گرافیک ، به سایر قطعات و تجهیزات کامپیوتر‌ مانند مادر برد ، رم ، سی‌پی‌یو و … هم نیازمند می باشید .

 

استخراج با ASIC

 

ارزان‌تر

 

   خرید یک دستگاه‌ استخراج در مقابل‌ جمع‌ کردن یک ریگ ماینینگ به طور‌ کلی‌ ارزان‌تر تمام می‌شود‌ . البته مدل دستگاه استخراج‌ ، تعداد‌ و مدل‌ کارت‌های گرافیک‌ در این مقایسه‌ تاثیرگذارند اما در نهایت می‌توان گفت‌ که خرید دستگاه‌ ماینر نسبت‌ به سودآوری آن ، ارزان‌تر به شمار می رود.

 

استخراج با ASIC

 

برگشت سرمایه‌‌ سریع‌تر

 

   همانطور که گفتیم ، دستگاه‌های ماینر قدرت‌ بسیار بیشتری‌ به نسبت‌ کارت‌های گرافیک دارند و همچنین خرید آن‌ها ارزان‌ تر‌ از‌ جمع‌ کردن‌ یک ریگ کارت‌ گرافیک می باشد . بنابراین در استخراج با ASIC شاهد‌ برگشت سرمایه سریع‌تری می باشیم . البته در بلند‌ مدت‌ و در صورت‌ رشد‌ قیمت‌ یک ارز‌ دیجیتال ، کارت‌های گرافیک هم می‌توانند برگشت سرمایه‌ خوبی را نصیب‌ ماینرهایشان کنند .

 

استخراج با ASIC

 

عیب های استخراج با ASIC

 

استخراج با ASIC

 

مشکل بودن خرید‌

 

   به طور‌ کلی‌ و حداقل‌ در این مقطع‌ ، خریدن‌ دستگاه‌های ای‌سیک بسیار مشکل می باشد . این دستگاه‌ها در اکثر موارد به تعداد‌ محدود‌ تولید می‌شوند و تولیدکننده بسیار سریع‌ و حتی در مرحله‌ پیش‌‌ فروش همه ی آن‌ها را می‌فروشد . ازاین‌رو دستگاه‌‌ها‌ به دست دلال‌ها می افتند و با قیمت‌‌های‌ خیلی بالاتر به فروش می‌رسند .

   فروش ماینرهای دست دوم به جای‌ نو هم یکی از مواردی می باشد که بایستی به آن دقت شود؛ دستگاه‌‌هایی‌ که عمر‌ خود‌ را کرده‌اند و هر لحظه امکان از کار افتادن آنها وجود دارد .

 

بیشتر بخوانید : مقرون به صرفه ترین ماینر

 

   همچنین در بعضی از کشور‌ها‌ از جمله ایران ، این دستگاه‌‌ها‌ (در زمان‌ نگارش‌ این مطلب) به طور قاچاق‌ وارد کشور‌ می‌شوند و فروشندگان در بیشتر موارد بر تعهدات خود از جمله ضمانت‌ یا زمان‌ تحویل‌ محصول‌ پایبند نمی باشند . علاوه‌بر این‌ها ، در زمان‌ عرضه‌ یک دستگاه‌‌ جدید ، برگشت سرمایه‌ آن بسیار سریع‌ می باشد منتها وقتی که بدست مشتری‌ می‌رسد ، بخاطر افزایش‌ سختی‌ ، تا حد زیادی‌ برگشت سرمایه‌ کاهش می‌یابد .

 

استخراج با ASIC

 

منسوخ‌شدن‌

 

   هر چند ماه یکبار مدل‌‌های‌ جدیدی از دستگاه‌های ای‌سیک به بازار عرضه‌ می‌ گردند که به مرور زمان‌ باعث تنگ‌تر شدن عرصه رقابت‌ برای دستگاه‌‌های‌ قدیمی‌تر می گردد . به عنوان نمونه‌ ، یک زمان‌ دستگاه Antminer S۷ قدرتمندترین‌ دستگاه‌ استخراج‌ دنیا‌ بود اما امروز سودآوری آن از هزینه‌ برق هم پایین‌تر می باشد و این به معنی ضرر‌ می باشد . البته در بیشتر موارد دستگاه‌های ماینر تا بیشتر از دو سال سودآوری دارند منتها نمی‌توان این را با قاطعیت گفت .

 

استخراج با ASIC

 

مشکل‌ بودن فروش

 

   همانطور که در بالا‌ هم گفتیم ، دستگاه‌‌های‌ ASIC کاربرد‌ دیگری جز کار ماینینگ ندارند . در نتیجه در صورت بلا‌ استفاده شدن‌ (عدم سوددهی‌ در گذر‌ زمان) فروششان به شدت دچار مشکل می گردند یا حداقل‌ به قیمت‌ بسیار پایین‌ از شما خریداری‌ می شود . ازاین‌رو ضروری می باشد که در هنگام خرید‌ دستگاه ، زمان‌ برگشت سرمایه‌ و زمان‌ تخمینی از دست رفتن سوددهی‌ را بسنجید تا دچار ضرر نشوید .

 

آیا استخراج با ASIC رو به اتمام است ؟

 

گرما و صدای فراوان

 

   صدای فوق‌العاده بالای دستگاه‌‌های‌ ماینر یکی از مسائل مهمی می باشد که باید به آن توجه داشته باشید . نویز فن‌‌های‌ خنک‌کننده در دستگاه‌های استخراج‌ بسیار‌ سرسام‌آور‌ می باشند؛ فرض بکنید یک جارو‌ برقی پرقدرت به صورت‌ ۲۴ ساعته روشن باشد . به دلیل همین ، این دستگاه‌‌ها‌ اصلا برای داخل منزل‌ مناسب‌ نمی باشند .

   مسئله‌ دیگر برای این دستگاه‌ها مشکل گرمای زیاد آن‌ها می باشد . فن‌‌های‌ خنک کننده تعبیه‌ شده در دستگاه‌ نمی‌توانند در دمای محیط خیلی خوب آن‌ها را خنک کنند و حتما باید برای کولینگ از تجیهزات جانبی دیگر مانند کولر استفاده نمود .

 

استخراج با ASIC

 

خدمات‌ پس از فروش ضعیف و گارانتی

 

   اغلب دستگاه‌‌های‌ ماینر تنها ۳ تا ۶ ماه گارانتی دارند که آن‌ هم در بیشتر موارد تا زمان رسیدن ماینر به دست خریدار به اتمام می‌رسد . شرایط‌ گارانتی هم در نوع‌ خودش سخت‌ می باشد . بنابراین چنانچه امروز دستگاه خود‌ را بگیرید و فردا این دستگاه‌‌ بسوزد ، احتمالا‌ً دستتان به جایی بند نخواهد بود . از سوی دیگر قطعات داخلی این دستگاه‌‌ها‌ به سختی‌ در بازار‌ یافت می‌ گردند که تعمیرات آن را مشکل‌ و پرهزینه می‌سازد .

 

استخراج با ASIC

 

نتیجه گیری

 

   دستگاه‌‌های‌ استخراج ای‌سیک مختص کار‌ ماینینگ طراحی شده اند و به خودی‌ خود‌ کاربرد‌ی غیر از این ندارند . بنابراین‌ تولیدکنندگان این دستگاه‌ها ، همه تمرکز‌ خویش را برای افزایش‌ کارایی آن در کار ماینینگ اختصاص می‌دهند . این دستگاه‌ها قدرت چند برابری به نسبت‌ کارت‌های گرافیک و پردازنده‌ها (CPU) دارند .

هر دستگاه‌ ماینر اکثراً فقط‌ از یک الگوریتم رمزنگاری پیشتیبانی می‌ نماید (برخی از دستگاه‌‌های‌ جدید از چند الگوریتم پشتیبانی می‌کنند اما این متداول نمی باشد) . به این ترتیب‌ ، هر دستگاه‌ تنها می‌تواند به استخراج‌ تعداد‌ محدودی ارز‌ دیجیتال بپردازد . به عنوان مثال دستگاه استخراج انت ماینر S۹ فقط‌ الگوریتم SHA -256 را استخراج می نماید که دربردارنده بیت کوین، بیت کوین کش و تعداد انگشت شماری ارز‌ دیجیتال دیگر می‌ گردد .

 

نظرات خود را با ما از طریق شماره ۰۲۱۹۱۰۰۴۳۷۲ در میان بگذارید.

 

امتیاز بده لطفا!