تیم تخصصی تعمیرات و خدمات انواع دستگاه های ماینر 09127509007 - 09913312378 (از ساعت 9 تا 21)

تخفیف ویژه

۲ روش افزایش‌ درآمد استخراج کنندگان بیت کوین💰

 

 

 

 

شما عزیزان میتوانید به جای خوندن مقاله به صوت زیر گوش دهید.❤🖤

 

 

 

    چگونه  درآمد‌ استخراج کنندگان بیت کوین را زیاد کنیم . به صورت کلی‌ ، ۲ روش برای عملیات‌ استخراج‌ بیت کوین (برای افزایش‌ درآمد) وجود دارد‌ :

   خرید سخت افزار جدید‌
   بهبود‌ عملکرد‌ سخت‌ افزار کنونی آنها

   خرید‌ سخت افزار جدید‌ گزینه پر ریسکی می باشد ، زیرا‌ معمولاً مستلزم هزینه های کلان سرمایه ای اولیه می باشد که به احتمال‌ زیاد‌ ماه ها یا حتی سال ها طول می کشد تا ROI (بازگشت سرمایه‌ اولیه) مثبت به دست آید ، بی‌تردید با توجه به عملکرد قیمت بیت کوین .

   در مقایسه‌ ، کارکشیدن بیشتر‌ از‌ سخت افزار موجود‌ برای اکثر ماینرها هوشمندانه‌ نمی باشد . آنچه کمتر مشهود می باشد یا شناخته شده‌ است‌ که اورکلاک تنها شیوه افزایش‌ هش ریت ASIC نمی باشد . در این مقاله‌ ، توضیح خواهیم داد که چگونه‌ تنظیم‌ خودکار‌ سیستم عامل می تواند درآمد ماینر را افزایش‌ دهد‌ و تفاوت آن با شیوه شناخته شده‌ اورکلاک چه می باشد .

 

درآمد استخراج کنندگان بیت کوین

 

اورکلاک = Hashrate زیادتر ، راندمان پایین تر (حداکثر W/TH)

   در آغاز سال ۲۰۱۸ ، استخراج کنندگان برای افزایش درآمد‌ ، آزمایش‌ اورکلاک ASIC های خویش را آغاز کردند . اورکلاک به آسانی به این معنا می باشد که ASICها انرژی‌ زیادی مصرف‌ می کنند ، در فرکانس های بالاتر هش می کنند و ارز‌ بیشتری‌ نسبت‌ به تنظیمات اولیه کارخانه‌ استخراج‌ می کنند .

   به عنوان نمونه ، Antminer S9 که معمولاً ۱۳ .۵ TH/s با مصرف‌ ۱۲۰۰ W تولید‌ می‌کند‌ ، می تواند اورکلاک شود‌ تا ۱۶ TH/s در ۱۶۰۰ W مصرف‌ کند . با دشواری استخراج بیت کوین (سختی شبکه) به صورت مداوم و افزایش‌ تعداد ASICهای آنلاین ، درآمد‌ حاصل‌ از یک دستگاه معمولاً در طول زمان‌ به طور‌ قابل‌ملاحظه‌ ای کم می شود .

   قیمت‌ هش ($/TH از hashrate) به صورت مداوم‌ با افزایش سختی‌ کم می شود .

   ازاین‌رو ، استخراج‌ کنندگان می خواهند تا آنجا که ممکن‌ می باشد از ظرفیت سخت‌ افزار خویش تا حد امکان‌ استفاده‌ نمایند ، پیش از اینکه حاشیه‌ سود‌ آنها به دلیل افزایش سختی‌ کاهش یابد و آنها مایلند دستگاه های خویش را با اورکلاک کم بازده کنند (یعنی W/TH بالاتر) تا در کوتاه مدت‌ ، میزان بیشتری بیت را جمع کنند . (منظور این می باشد که اورکلاک بازدهی‌ ندارد‌ ، زیرا به ازای هش بالاتر توان‌ مصرفی بالاتری نیز دارد) با این حال ، بهبود سیستم‌ عامل بالقوه در اورکلاک خلاصه نمی گردد.

درآمد استخراج کنندگان بیت کوین

Autotuning or chip tuning
تنظیم‌ خودکار‌ = Hashrate زیادتر ، کارایی‌ زیادتر (حداکثر TH/W )

   چیزی که خیلی از افراد در مورد‌ ASICها نمی دانند این است که هر دستگاه از لحاظ کیفیت‌ تراشه‌های‌ هشینگ و تولید‌ کلی منحصر‌ به فرد‌ می باشد . این در درجه‌ اول به این دلیل می باشد که کیفیت‌ سیلیکون ۱۰۰ uniform یکنواخت نمی باشد ، براین‌اساس بعضی از تراشه‌های‌ هشینگ به طور‌ طبیعی‌ عملکرد بهتری به نسبت‌ سایرین‌ دارند .
   با این حال‌ ، شرکت‌های‌ ماینری زمان خرید‌ سخت افزار به استانداردسازی نیاز دارند ، بنابراین تولید‌ کنندگان معمولاً مشخصات ASIC را خیلی کمتر‌ از‌ حداکثر عملکرد‌ ممکن می سازد تا اطمینان‌ حاصل شود‌ که هر دستگاهی که تحویل‌ می دهند انتظارات ورکرها را برآورده‌ می سازد .

 

بیشتر بخوانید : معرفی ۲ نوع‌ فن دستگاه‌ های‌ ماینر💨 + نکات خرید

   با توجه به این نکته‌ ، ارتقاء عملکرد‌ کمتر شناخته شده برای ASIC ها که شبیه اورکلاک می باشد ، به عنوان تنظیم‌ خودکار‌ شناخته می گردد . هم اورکلاک و هم تنظیم‌ خودکار‌ شامل‌ تنظیم‌ فرکانس روی بردهای هش به منظور تغییر‌ عملکرد‌ ASIC می باشد . تفاوت‌ میان اورکلاک و تنظیم‌ خودکار‌ در هوش‌ و پیچیدگی‌ تنظیمات فرکانس می باشد .

   ببینید ، اورکلاک یک تنظیم نسبتاً وحشیانه می باشد . به آسانی فرکانس روی بردهای هش را افزایش‌ دهید تا مقدار هش دستگاه افزایش یابد . از سوی دیگر ، تنظیم خودکار‌ خیلی پیچیده‌ تر است . به جای‌ افزایش‌ فرکانس کل هشبردها ، سیستم‌ عامل (فریمور) خودکار‌ تنظیم‌ فرکانس را بر پایه هر تراشه‌ انجام‌ می دهد .

   به عبارت‌ دیگر ، سیستم عامل فرکانس بهینه ای را برای هر تراشه‌ پیدا می کند و فرکانس های بالاتر را به تراشه‌های‌ با کیفیت‌ بالاتر و فرکانس های پایین‌ تر را به تراشه های با کیفیت‌ پایین تر اختصاص می دهد‌ .

 

درآمد استخراج کنندگان بیت کوین

 

نتیجه گیری

 

   نتیجه‌ نهایی تنظیم خودکار ، بهره‌ وری بهتر‌ W/TH در هر قدرتی می باشد که ماینر انتخاب‌ می‌کند‌ . زمانی که با اورکلاک کردن‌ ترکیب می شود‌ ، تنظیم‌ خودکار‌ می تواند هش های بیشتر را فعال نماید یا می تواند همان افزایش هش ریت را در عین‌ کاهش مصرف‌ برق حفظ نماید .

   به عنوان نمونه ، همان Antminer S9 که معمولاً ۱۳ .۵ TH/s با مصرف ۱۱۵۰ وات‌ با سیستم عامل موجود‌ تولید می نماید ،  می تواند با یک سیستم عامل (فریمور) خودکار‌ تنظیم هر چیپ ، ۱۵ .۵ TH/s در مصرف‌ ۱۱۵۰ W تولید نماید .

 

نظرات خود را با ما از طریق شماره ۰۲۱۹۱۰۰۴۳۷۲ در میان بگذارید.🖤❤

 

امتیاز بده لطفا!