تیم تخصصی تعمیرات و خدمات انواع دستگاه های ماینر 09127509007 - 09913312378 (از ساعت 9 تا 21)

تخفیف ویژه

🟡 نوسان گیری ارز دیجیتال چیست + مزیت های نوسان گیری

 

نوسان گیری در ارزهای دیجیتال به عنوان یکی از استراتژی‌های معاملاتی محبوب در بازار رمزارزهای دیجیتال به حساب می‌آید. با استفاده از این استراتژی، معامله گران می‌توانند در عرض چند دقیقه تا چند ساعت سود موردنظر خودشان را از طریق معامله ارزها به دست بی‌آورند.

شما عزیزان میتوانید به جای خوندن مقاله به صوت زیر گوش دهید.❤🖤

 

انواع راه‌های نوسان گیری در ارز دیجیتال

 

نوسان گیری ارز دیجیتال

نوسان گیری ارز دیجیتال؛ معامله‌گران نوسانی مثل تریدرهای روزانه احتیاجی ندارند تا ساعت‌های طولانی به نمودارها خیره بشوند و ممکن است معاملات شان از چند روز تا چند هفته طول بکشد. برای نوسان گیری در ارز دیجیتال روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 

استفاده از تحلیل تکنیکال

خیلی از تریدرها برای نوسان گیری در ارز دیجیتال، تحلیل تکنیکال را مبنای کار خود قرار می‌دهند و بعضی اوقات از تحلیل فاندامنتال، نوسان های احتمالی ارز دیجیتال موردنظر خود را بررسی می‌کنند. حدودا ۷۰ درصد از استراتژی به کار رفته بایستی بر اساس تحلیل تکنیکال باشد و این تحلیل روند کلی ارز مدنظر، قدرت روند، ناحیه‌های حمایتی و مقاومتی را نشان می‌دهد.

تحلیل تکنیکال سبب می‌شود تا تریدر از محدوده ورود و محدوده خروج اطلاع پیدا بکند و بتواند با استفاده از نوسان گیری سود خوبی به دست بیاورد.

 

استفاده از تحلیل فاندامنتال

بعد از بررسی تکنیکالی، بایستی از تحلیل فاندامنتال نسبی رمزارز استفاده کرد. در این تحلیل نیازی نیست به جزئیات خیلی دقیق توجه کرد و استعداد رشد برای رمز ارز و نبودن تقلب و کلاهبرداری کافی می‌باشد.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: بهترین مادربرد ماینینگ در سال ۲۰۲۲

 

کمک گرفتن از میانگین متحرک

در نوسان گیری ارز دیجیتال، شاخص میانگین متحرک به کمک معامله‌گران می‌آید. این شاخص نقش حمایت و مقاومت متحرک را اجرا می‌کند که در روندهای صعودی جلوی ریزش را می‌گیرد و در روندهای نزولی، در برابر رشد قیمت ایستادگی می‌نماید.

برای استفاده از شاخص میانگین متحرک (MA) برای نوسان گیری در ارز دیجیتال باید زمانی که قیمت به خطوط میانگین متحرک می‌رسد و درصدد برخواست از آن است، تریدر خرید خود را انجام دهد. نقطه فروش هنگامی است که خط میانگین متحرک در جهت رو به پایین می‌شکند.

 

تشخیص محدوده های ثابت

از تشخیص محدوده‌های ثابت وقتی که بازار به حالت افقی درآمده است می‌توان استفاده کرد. در این حالت قیمت بین سطح حمایت و مقاومت افقی گیر افتاده و میان آن دو نوسان می‌کند. معامله‌گر بایستی سفارش خریدش را در نزدیک‌ترین سطح حمایتی و فروش خود را در نزدیکی سطح مقاومت قرار بدهد.

معامله‌گران برای احتیاط بیشتر، باید هدف های فروش خود را ۱ یا ۲ درصد پایین‌تر از خطوط مقاومت قرار بدهند. سطوح مقاومت به شکل یک خط ایجاد نمی‌شوند و یک محدوده را در بر می‌گیرند. معامله‌گرانی که به دنبال ریسک و سود بالاتر هستند، باید قسمتی از سفارش فروش خود را در قیمتی پایین‌تر از محدوده مقاومت و باقی بخش را در قسمتی از سایه کندل‌ها به ثبت برسانند.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: نقاط قوت چیپ ست جدید بیت مین

 

استفاده از استراتژی پولبک

استراتژی پولبک از روش‌هایی است که برای نوسان گیری در ارز دیجیتال استفاده می‌شود. زمانی که قیمت از خط روند یا از یک حمایت و مقاومت عبور می‌کند، در حالت معمولی برمیگردد و با یک تاچ دیگر بر روی خط به مسیر تازه خود ادامه می‌دهد که به این حرکت قیمتی پولبک می‌گویند.

این روش از روش‌های پرکاربرد برای تحلیل و پیش‌بینی قیمت رمزارزها می‌باشد و از این تکنیک می‌توان برای کسب سود در بازار استفاده نمود. نکته مهم این است که حد ضرر و مدیریت سرمایه را در استفاده از این روش اصلا نباید فراموش کرد و می‌توان برای تعیین حد سود از شکسته شدن خط روند بهره گرفت.

 

استفاده از اخبار

برای نوسان گیری در ارز دیجیتال، استفاده کردن از اخبار یکی از استراتژی‌های پرکاربرد بین تحلیل‌گران است. این استراتژی به افراد تازه کار توصیه نمی‌شود و نیاز به تجربه و تخصص زیادی دارد؛ مثلا اخبار منتشر شده درباره ارزهای دیجیتال ابتدا روی بیت کوین اثر می‌گذارد و برای خرید بیت کوین باید در ابتدا این خبرها را تحلیل نمود و همه جوانب را در نظر گرفت.

 

نکته های مهم برای نوسان گیری در ارز دیجیتال

 

نوسان گیری ارز دیجیتال

برای شروع نوسان گیری در ارز دیجیتال به نکات زیر توجه نمایید:

• از تمام استراتژی‌ها برای نوسان گیری استفاده کنید و بهترین استراتژی را با روحیه معاملاتی خود انتخاب نمایید.

• به جدیدترین اخبار حوزه ارزهای دیجیتال توجه کنید.

• در شبکه‌های اجتماعی هشتگ‌های مربوط به ارزهای دیجیتال را دنبال نمایید.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: ۲ روش افزایش‌ درآمد استخراج کنندگان بیت کوین

 

مزیت های نوسان گیری در ارز دیجیتال

 

نوسان گیری ارز دیجیتال

از مهم‌ترین مزیت های استفاده از نوسان گیری در ارز دیجیتال می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

• استفاده از این روش احتیاجی به توجه دائم به بازار ندارد.

• مدیریت بهتر سرمایه با استفاده از نوسان گیری ارز دیجیتال ممکن است.

• معاملات نوسان گیری می‌تواند سود نسبتا بالایی برای معامله‌گران داشته باشد.

• این روش فرصت کافی را در اختیار معامله‌گران برای سرمایه گذاری قرار میدهد.

 

نتیجه گیری

 

در این مقاله درمورد نوسان گیری ارز های دیجیتال صحبت کردیم و درمورد انواع راه های آن صحبت کردیم که شامل موارد فوق است . اگر در این زمینه سوالی دارید میتوانید در بخش دیدگاه نظرات و سوالات خود را ارسال نمائید تا در اسرع وقت توسط کارشناسان کیان ماینر پاسخ داده شود.

 

 

چنانچه در مورد نوسان گیری ارز های دیجیتال نیاز به مشاوره یا سوالی دارید میتوانید با شماره  ۰۲۱۹۱۰۰۴۳۷۲  با ما در تماس باشید. 🖤❤

امتیاز بده لطفا!