تیم تخصصی تعمیرات و خدمات انواع دستگاه های ماینر 09127509007 - 09913312378 (از ساعت 9 تا 21)

تخفیف ویژه

🟨 ۴ مزیت ارز دیجیتال لایت کوین و آینده آن

ارز دیجیتال لایت کوین

 

ارز دیجیتال لایت کوین چیست؟

ارز دیجیتال لایت کوین (Litecoin) از معتبرترین، کار آمدترین و قدیمی ترین ارزهای دیجیتال می باشد که در میان کاربران از محبوبیت بالایی برخوردار است. ارز دیجیتال LTC مبتنی بر بلاک چین و به شکل متن باز می باشد. لایت کوین با الهام از ارز دیجیتال بیت کوین ایجاد شده و نماد آن LTC می باشد. ارز دیجیتال LTC با هدف کم کردن زمان تایید بلاک ها به ۲.۵ دقیقه، طراحی شده است.

 

شما عزیزان میتوانید به جای خوندن مقاله به صوت زیر گوش دهید.❤🖤

 

بنیانگذار لایت کوین

در سال ۲۰۱۱ ارز دیجیتال LTC، توسط چارلی لی که کارمند سابق گوگل بوده، راه اندازی شد. در سال ۲۰۱۳ ارزش لایت کوین یک جهش ۱۰۰ درصدی را تجربه کرده است.

 

تعداد توکن های LTC

چارلی لی و دیگر توسعه دهندگان لایت کوین از محدود بودن تعداد بیت کوین ها الگو برداری کرده اند، زیرا آن ها این محدود بودن را به علت عدم ایجاد تورم، جزو مزیت ها و امتیازات بیت کوین به حساب می آورند. از این رو با محدود کردن تعداد توکن های LTC، به ارزش و اعتبار آنها افزوده می شود. تعداد توکن های لایت کوین ۸۴ میلیون واحد می‌باشد که ۴ برابر تعداد بیت کوین است و انتظار می‌رود که ارزش لایت کوین در آینده یک چهارم بیت کوین بشود.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: نوسان گیری ارز دیجیتال چیست + مزیت های نوسان گیری

 

لایت کوین چگونه ایجاد شده است؟

 

ارز دیجیتال لایت کوین

 

ارز LTC با اعمال تغییراتی در کدها و پروتکل بیت کوین و رفع کردن نواقص آن ایجاد شده است. هزینه و سرعت انجام تراکنش ها از جمله مواردی می‌باشد که در لایت کوین بهبود یافته است.

ارز دیجیتال لایت کوین نقره ای در مقابل طلای بیت کوین است.

با توجه به این که ارز دیجیتال لایت کوین خیلی از مزایای ارز دیجیتال بیت کوین را دارا می باشد و بعضی از جنبه های آن را اصلاح کرده است، به عنوان یک نقره در برابر طلای بیت کوین در نظر گرفته می‌شود.

 

استخراج ارز دیجیتال LTC

برای استخراج ارز LTC دستگاه های سخت افزاری که از الگوریتم Scrypt پشتیبانی می کنند، مورد نیاز است. و نیز استخراج ارز دیجیتال LTC برق زیادی مصرف می کند، از این رو ماینرها باید بتوانند این برق را تامین کنند.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: خرید ماینر Goldshell KD-BOX و مشخصات آن

 

مزایای استخراج ارز LTC

ارز دیجیتال لایت کوین مانند ارز دیجیتال بیت کوین، برای انجام فرآیند استخراج، از اکوسیستم اثبات کار استفاده می کند.

توسعه دهندگان این شبکه، به عنوان پاداش به ازای استخراج هر بلاک جدید ۲۵ لایت کوین به ماینرها اهدا می کند، تا از این طریق آنها را به استخراج بیشتر تشویق نمایند. از این رو این احتمال وجود دارد که ماینرها از پاداش استخراج بلاک لایت کوین، بهره زیادی ببرند، زیرا هر ۲.۵ دقیقه بلاک جدیدی استخراج می شود.

مدت زمان انجام هر تراکنش در بیت کوین ۱۰ دقیقه برای هر بلاک است و در لایت کوین ۲.۵ دقیقه برای هر بلاک می باشد.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: بهترین مادربرد ماینینگ در سال ۲۰۲۲

 

مزایای ارز دیجیتال لایت کوین یا LTC

 

مزایای ارز دیجیتال لایت کوین

 

• یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز، بدون کنترل و دخالت دولت و ارگان ها می‌باشد.

•  قابل خرید از صرافی های ارز دیجیتال یا قابل استخراج به وسیله ماینرها می باشد.

•  انجام مبادلات مالی را در کمترین زمان انجام می‌دهد و پایین ترین هزینه تراکنش ها را دارد.

•  تولید بلاک لایت کوین، تنها در حدود ۲.۵ دقیقه طول می‌کشد.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: ۲ روش افزایش‌ درآمد استخراج کنندگان بیت کوین

 

معایب ارز دیجیتال لایت کوین یا LTC

 

ارز دیجیتال لایت کوین

 

• فرآیند ماینینگ، پر هزینه و انرژی بر است.

• امنیت ارز دیجیتال لایت کوین نیازمند دانش فنی می باشد.

• ارزش آتی آن قابل پیش بینی نیست.

• عدم پذیرش جهانی و استقبال عمومی افراد جامعه از آن

کارشناسان معتقدند در صورتی که لایت کوین، مورد استقبال گسترده قرار بگیرد، حتما به یکی از با ارزش ترین و محبوب ترین رمز ارزهای دنیا تبدیل می‌شود. و نیز پذیرش جهانی لایت کوین باعث شده که ارزش و قیمت این ارز دیجیتال بیش از پیش شود و روند صعودی خوبی را طی نماید.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: معرفی بهترین ماینر ها در سال ۲۰۲۲

 

ارزش و پذیرش بازار

از دیگر تفاوت های بیت کوین و لایت کوین، مقدار ارزش و پذیرش آنها در بازار ارزهای دیجیتال می باشد. بیت کوین به علت قابل اطمینان تر بودن و شناخته تر شدن در میان مردم، در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۰۹ میلیارد دلار و لایت کوین حدود ۳.۰۵ میلیارد دلار فروخته شده اند، که این اختلاف میزان فروش این دو ارز دیجیتال، به میزان محبوبیت و پذیرش آنها در بازار ربط دارد.

شرکت های مطرح در جهان اعلام کرده اند که به جای ارزهای فیات، حاضر به قبول بیت کوین هستند، از جمله این شرکت ها می توان به Playboy ،Expedia.com ،KFC و شرکت های دیگر اشاره کرد. اما هنوز شرکت های خیلی کمی، لایت کوین را به عنوان جایگزین ارزهای فیات به عنوان هزینه های پرداختی قبول کرده اند.

 

نتیجه گیری

ارز دیجیتال لایت کوین به علت شباهت هایی که با بیت کوین دارد از ارزش و اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد و با توجه به اهداف و برنامه هایی که دارد می‌شود آینده خوبی را برای آن پیش بینی کرد.

 

 

چنانچه در مورد ارز دیجیتال لایت کوین نیاز به مشاوره یا سوالی دارید میتوانید با شماره  ۰۲۱۹۱۰۰۴۳۷۲  با ما در تماس باشید. 🖤❤

امتیاز بده لطفا!