تیم تخصصی تعمیرات و خدمات انواع دستگاه های ماینر 09127509007 - 09913312378 (از ساعت 9 تا 21)

تخفیف ویژه

🟢 آخرین اخبار ارز دیجیتال دوج کوین و هر آنچه باید درباره آن بدانید

ارز دیجیتال دوج کوین

 

دوج کوین

ارز دیجیتال دوج کوین (Dogecoin)؛ ارز دیجیتالی است که برای شوخی ساخته شده بود، ولی حالا با ارزش بازار چند ده میلیارد دلاری، در رده‌های بالای بازار ارزهای دیجیتال دیده می‌شود، افراد بزرگی مثل ایلان ماسک از آن حمایت می‌کنند و برای بهبود آن برنامه‌ریزی کرده اند.

 

🖤❤ شما عزیزان می‌توانید به جای خواندن مقاله به فایل صوتی مقاله گوش دهید ❤🖤

 

 

کاربران ایرانیِ حوزه ارزهای دیجیتال علاقه زیادی به دوج‌کوین دارند؛ اما این علاقه در بین کاربران خارجی نیز بسیار زیاد است. محبوبیت ارز دیجیتال دوج کوین می‌تواند به‌دلیل رتبه تقریباً خوب این ارز دیجیتال در بازار ارزهای دیجیتال و همچنین قیمت خیلی پایین آن باشد که خیلی از افراد را با رویای ثروتمندشدن، مجاب به سرمایه گذاری در آن می‌کند. اما همه چیز به بحث سرمایه‌گذاری برنمی‌گردد؛ برخی هم این ارز دیجیتال را به‌خاطر خودش و هدف پشت آن دوست دارند.

اگر شما هم به ارز دیجیتال دوج کوین علاقه دارید یا برایتان جالب است بدانید این پروژه از کجا آمده است و چگونه می‌توان به‌طور امن روی آن سرمایه‌گذاری کرد، این مقاله برای شماست.

 

🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: نوسان گیری ارز دیجیتال چیست + مزیت های نوسان گیری 🔴⚫

 

ارز دیجیتال دوج کوین چیست؟

 

ارز دیجیتال دوج کوین چیست

داستان یک شوخی که جدی‌ شد. دوج‌کوین با واحد اختصاری «DOGE» یک ارز دیجیتال و یک شبکه برای انتقال ارزش (پول) می‌باشد، درست مثل بیت کوین. البته این ارز دیجیتال تفاوت‌های زیادی با بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال دارد که‌ مهم‌ترین آن ها در هدف اولیه است؛ دوج‌کوین در ابتدا برای شوخی ساخته شده بود.

در دسامبر ۲۰۱۳ قیمت هر واحد بیت کوین برای اولین بار به ۱۰۰۰ دلار رسید. در همان زمان که حدود چهارسال از پیدایش بیت کوین گذشته بود، برنامه‌نویسی به نام بیلی مارکوس،‌ ارز دیجیتال خودش را برنامه‌نویسی کرد. با کمک جکسون پالمر، مدیر محصول و تحلیل‌گر داده در شرکت ادوبی، ارز دیجیتال دوج‌کوین در آخرین روزهای سال ۲۰۱۳ متولد شد.

 

🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: ۲ روش افزایش‌ درآمد استخراج کنندگان بیت کوین 🔴⚫

 

بیلی مارکوس، خالق دوج کوین که با اسم مستعار شیبتوشی ناکاموتو (اسمی طنز برگرفته از نام خالق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو) شناخته می‌شود، بدون اهمیت‌دادن به‌ موضوع بازاریابی یا پذیرش آن از طرف مردم، تنها قصد داشت برای شوخی و تفریح، یک سیستم پرداخت آنلاین دوستانه و خودمانی ایجاد نماید.

نام و ایده لوگوی دوج کوین از نژاد سگ «شیبا اینو» یا (Shiba Inu) برگرفته شده است. در حقیقت پیش از ایجاد دوج‌کوین، کلمه «دوج» (Doge) و تصویر سگ شیبا اینو به‌عنوان میم شناخته شده بود و افراد برای نوشتن متن‌های خنده‌دار خود از این تصاویر استفاده می‌کردند.

از این رو ارز دیجیتال دوج کوین برخلاف سایر ارزهای دیجیتال، در ابتدا برای هدف خاصی ساخته نشده بود و در حقیقت این ارز دیجیتال اکنون در دسته «میم‌ کوین‌ها» یا همان «سکه‌های طنزگونه» طبقه‌بندی می‌شود. از ارزهای دیجیتال دیگری که در این دسته قرار دارند می‌توان به ارز دیجیتال شیبا اینو اشاره کرد.

 

🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: خرید ماینر Goldshell KD-BOX و مشخصات آن 🔴⚫

 

نماد دوج کوین

 

نماد ارز دیجیتال دوج کوین

تصویر سگ شیبا اینو که به عنوان یک طنز اینترنتی گسترش پیدا کرد. کاربران اینترنت از این تصویر به منظور بیان طنزگونه احساسات عجیب شان درباره یک واقعیت یا رویداد استفاده می‌کنند.
توسعه‌دهندگان دوج‌کوین برای ایجاد این ارز دیجیتال از کد یک ارز دیجیتال دیگر به نام لاکی کوین یا Lucky Coin استفاده کردند که در آن زمان شناخته شده بود. از این رو در حقیقت می‌توان گفت این ارز دیجیتال از لاکی کوین فورک شده است.

لاکی کوین هم خود فورکی از لایت کوین و ارز دیجیتال لایت کوین هم خودش انشعابی از بیت کوین می‌باشد. ازآنجاکه لاکی کوین یک سیستم پاداش بلاک تصادفی داشت (یعنی پاداش ماینرها مثل بیت کوین و لایت کوین ثابت نبود)، معلوم نبود که یک ماینر برای هر بلاک چقدر پاداش دریافت می‌کند، این عدد می‌توانست بین صفر تا هزاران واحد باشد.

دوج‌کوین برای استخراج به شبکه لایت کوین وابسته می‌باشد و ماینرهای دوج کوین برای به دست آوردن این ارز دیجیتال، باید به سراغ استخراج لایت کوین بروند تا مقداری هم دوج‌کوین کسب کنند.

 

🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: ۴ مزیت ارز دیجیتال لایت کوین و آینده آن 🔴⚫

 

محبوبیت ارز دیجیتال دوج کوین

 

ارز دیجیتال دوج کوین

دوج‌کوین با تمام مشکلات و چالش‌های فنی خود حامیان خیلی زیادی در میان کاربران اینترنت دارد. محبوبیت این ارز دیجیتال از ابتدا خود را نشان داد، به طوری که درست یک ماه پس از معرفی پروژه، وب‌سایت رسمی این پروژه بیشتر از یک میلیون بار بازدید شد.

این حُسن شهرت تا جایی است که بعضی از طرفداران ارز دیجیتال دوج کوین تمام لوازم شخصی و خانه خود را به لوگوی آن منقش کرده اند.

 

🔴⚫

 

چنانچه در مورد ارز دیجیتال دوج کوین نیاز به مشاوره یا سوالی دارید میتوانید با شماره  ۰۲۱۹۱۰۰۴۳۷۲  با ما در تماس باشید. 🖤❤

امتیاز بده لطفا!