تیم تخصصی تعمیرات و خدمات انواع دستگاه های ماینر 09127509007 - 09913312378 (از ساعت 9 تا 21)

تخفیف ویژه

🟥 چرا استخراج بیت کوین | ماینینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۲

استخراج بیت کوین

 

بیت کوین از کجا می‌آید؟ «استخراج» یا «ماینینگ» یعنی چه؟ چرا یک دستگاه فقط با روشن بودن می‌تواند درآمد کسب کند؟ در ادامه به پاسخ این سوال ها خواهیم پرداخت.

برای استخراج بیت کوین نیازی به دانستن نحوه کار شبکه یا دانستن معنی ماینینگ نیست، همان‌طور که برای کار کردن با اینترنت نیاز به درک نحوه کار اینترنت نیست.

 

استخراج بیت کوین

 

استخراج بیت کوین

به زبان ساده، استخراج بیت کوین یا همان ماینینگ بیت کوین، یک فعالیت داوطلبانه است که در آن افرادی داوطلب به نام ماینر، قدرت پردازش دستگاه های ماینر خود را در اختیار شبکه قرار می‌دهند با هدف اینکه امنیت شبکه حفظ شود و تراکنش‌های بیت کوین تأیید گردد.

البته ماینرها این کار را رایگان انجام نمی‌دهند و برای آن پاداش می‌گیرند و این پاداش همان بیت کوین‌ می‌باشد. به عبارت دیگر، وقتی که برای دوست خود بیت کوین ارسال می‌کنید، ماینرها در پشت قضیه با فعالیت خود به تأیید شدن تراکنش‌ شما کمک می‌کنند و شبکه به این کار آن ها پاداش می‌دهد.

پس با ماینینگ، سه کار اصلی انجام می‌گردد:

🔴 تأیید تراکنش‌های بیت کوین

⚫ حفظ امنیت شبکه‌ بیت کوین

🔴 تولید واحد های جدید بیت‌کوین به طور غیر متمرکز

 

⚫🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: ۳ تا از مزایا و معایب نوسان گیری ارزهای دیجیتال🔴⚫

 

🔴⚫🔴

 

ماینر ها و استخراج بیت کوین

 

استخراج بیت کوین

شاید زمانی که عبارت «استخراج بیت کوین» را می‌شنوید، در ذهن خودتان سکه هایی را تجسم کنید که از دل زمین بیرون کشیده می‌شوند. اما بیت کوین که فیزیکی نیست. پس چرا به آن ماینینگ یا استخراج بیت کوین می‌گوییم؟

زیرا استخراج بیت کوین از نظر فلسفی ببی شباهت به استخراج طلا نیست. به این صورت که بیت کوین ها در طراحیِ کد و پروتکل بیت کوین وجود دارند – مانند طلا که در معادن وجود دارد – ولی هنوز قابل دسترسی نیستند – مانند طلا هایی که هنوز از معدن ها بیرون کشیده نشده‌اند – .

بر طبق پروتکل یا همان قوانین بیت کوین، تنها تعداد ۲۱ میلیون واحد از آن وجود خواهد داشت، مانند طلا که کمیاب و محدود است.

 

⚫🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: آخرین اخبار ارز دیجیتال دوج کوین و هر آنچه باید درباره آن بدانید🔴⚫

 

نام علمی تر ماینینگ، اثبات کار یا Proof Of Work است. در واقع فرایند استخراج از الگوریتمی به نام اثبات کار سر چشمه می‌گیرد، که فردی به نام آدام بک (Adam Back) اولین بار در سیستم ضد اسپم خودش از آن استفاده کرد که هش‌کش یا HashCash نام داشت.

در اوایل دهه ۱۹۹۰، حملات اسپم به سیستم‌های کامپیوتری رایج بود. حملات اسپم به معنی ارسال پیام ها و درخواست های بیهوده به سیستم، با هدف کند کردن آن است.

آدام بک برای جلوگیری کردن از ارسال شدن پیام های بیهوده از طرف اسپمر ها، در ابداع خود این الزام را ایجاد کرد که کاربران برای ارسال پیام باید با کامپیوتر خود یک سری محاسبات ریاضی انجام می‌دادند که نیازمند به مصرف پردازنده یا CPU بود. با این کار، اگر کسی می‌خواست پیام های هرزنامه به سیستم ارسال بکند، مجبور می‌شد مقدار زیادی قدرت پردازش تهیه نماید.

 

⚫🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: ۰ تا ۱۰۰ تاریخچه ارز دیجیتال بیت کوین 🔴⚫

 

در واقع اثبات کار به معنی این است که استخراج کنندگان بیت کوین یا ماینرها کاری انجام می‌دهند که به وسیله آن می‌توانند بلاک معتبر ایجاد و به بیت کوین‌ دست پیدا نمایند. ماینرها با تولید بلاک‌هایی از تراکنش‌های معتبر و اتصال آن ها به بلاک چین پاداش دریافت می‌کنند.

از این رو برای حمله تأثیرگذار به شبکه بیت کوین و به دست گرفتن کنترل آن، افراد خراب کار باید بیشتر از ۵۰٪ از قدرت پردازش شبکه را از آن خود کنند که برای شبکه ای به بزرگی بیت کوین، هزینه بسیار بالایی دارد و انجام آن منطقی نیست.

 

⚫🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: ۴ مزیت ارز دیجیتال لایت کوین و آینده آن🔴⚫

 

🔴⚫🔴

 

نودها (Nodes)

یک نود (Node) یا گره در شبکه بیت کوین، کامپیوتری است که نرم‌افزار بیت کوین را اجرا و با مشارکت در انتقال اطلاعات، به حفظ کار شبکه بیت کوین کمک می‌نماید.

هر کسی می‌تواند با دریافت رایگان نرم افزار بیت کوین و دانلود کل تاریخچه تراکنش های بلاک چین یک نود را اجرا کند. نود ها تراکنش های بیت کوین را اعتبار سنجی و در شبکه مخابره می‌کنند.

اما بعضی از نودها شرایطی ویژه دارند که به آن ها «نود ماینینگ» گفته می‌شود.

در ابتدای کار بیت کوین، همه نودها ماینر بودند اما امروزه نود های ماینینگ با نود های صرفاً اعتبارسنج متفاوت هستند.

نودهای ماینر که دارای قدرت پردازش می‌باشند، تراکنش‌های بیت کوین را در بسته هایی به‌نام بلاک‌ جمع‌آوری می‌کنند.

 

🔴⚫🔴

 

چنانچه در مورد ماینینگ بیت کوین یا استخراج بیت کوین نیاز به مشاوره یا سوالی دارید میتوانید با شماره  ۰۲۱۹۱۰۰۴۳۷۲  با ما در تماس باشید. 🖤❤

امتیاز بده لطفا!