تیم تخصصی تعمیرات و خدمات انواع دستگاه های ماینر 09127509007 - 09913312378 (از ساعت 9 تا 21)

تخفیف ویژه

🟣 هش ریت یا hash rate چیست؟ و کاربرد آن در ارزهای دیجیتال

هش ریت

 

اگر بخواهیم معنای هش ریت را در یک جمله بگوییم، می‌توانیم بگوییم که Hash Rate، سرعت پردازش یک دستگاه ماینر است. ماینینگ در ارز های دیجیتال به معنای یافتن بلوک جدید از طریق انجام محاسبات پیچیده ریاضی است. در یک شبکه بلاک چین، بلوک‌ها را می‌توان شبیه یک معمای ریاضی در نظر گرفت. ماینرها با هدف یافتن جواب این معما، در هر ثانیه هزاران یا میلیون ها پاسخ مختلف را ارائه می‌دهند.

هرچه سرعت پردازش یک ماینر بیشتر باشد، در بازه زمانی کوتاه تر، پاسخ های بیشتری برای پیدا کردن هش شبکه ارائه می‌دهد. به همین علت هم هست که احتمال موفقیت آن ماینر افزایش پیدا می‌یابد. پس نرخ هش یک دستگاه استخراج، یکی از مهمترین اِلمان ها در انتخاب آن است. هش ریت که به هش پاور یا Hash Power هم معروف است، سرعت کار کردن یک دستگاه استخراج بیت کوین است.

از این رو به صورت خلاصه، در ماینینگ بیت کوین هرچه سرعت پردازش ماینر بیشتر باشد، احتمال موفقیت آن هم افزایش می‌یابد. اگر قصد ماینینگ بیت کوین را دارید، لازم است با مفهوم هش ریت آشنایی داشته باشید.

 

⚫🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: معرفی ۳ تا از دستگاه های antminer🔴⚫

 

🔴⚫🔴

 

هش ریت – Hash rate بیت کوین

 

هش ریت بیت کوین

تابع هش یا Hash Function تابعی است که به کمک آن می‌شود اطلاعات را فشرده کرد. فشرده سازی اطلاعات، یعنی خروجی تابع هش به مراتب از ورودی آن کوچک تر گردد. تابع هش در خیلی از قسمت‌های رمز نگاری، با هدف تبدیل یک ورودی‌ که اندازه و طول مختلفی دارد، به یک خروجی با اندازه و طول ثابت، کاربرد دارد.

توابع هش رمزنگاری برای استفاده در پردازش تراکنش های رمزارزها خیلی کاربرد دارند. این توابع، امنیت خیلی بالایی دارند و در برنامه های امنیتی، امضای دیجیتال و … به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند. در استخراج ارزهای دیجیتال، “هش” یک عملیات محاسباتی یا حدس برای حل یک بلوک است.

 

⚫🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: معرفی ۳ تا از دستگاه های ماینر واتس ماینر 🔴⚫

 

تاریخچه استخراج بیت کوین

امروزه دیگر امکان ماین کردن بیت کوین با استفاده از سیستم های کامپیوتر خانگی یا لپ تاپ ها وجود ندارد. قدرت پردازش ماینرهای امروزی به مراتب بالا تر از کامپیوترهای معمولی است و این کامپیوترها، در رقابت با دستگاه‌های ماینینگ هیچ شانس موفقیتی نخواهند داشت.

اما در اولین سالی که بیت کوین معرفی شد، افراد به راحتی می‌توانستد با کامپیوترهای خانگی خود، بیت کوین را استخراج نمایند. به عبارت دیگر در ابتدا امکان استخراج بیت کوین با استفاده از GPU ممکن بود. ولی امروزه با ورود ASIC ها دیگر شانسی برای موفقیت سیستم های قدیمی نیست و کاملا از رده خارج شده اند.

 

⚫🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: ۳ تا از بهترین دستگاه های ماینر در سال ۲۰۲۲ 🔴⚫

 

🔴⚫🔴

 

هش ریت های مختلف بیت کوین

 

هش ریت های مختلف بیت کوین

واحد اندازه‌گیری هش ریت، هش بر ثانیه یا H/s می‌باشد. مثلا اگر Hash Rate یک دستگاه ۶۰ هش بر ثانیه باشد، در هر ثانیه ۶۰ هش متفاوت (پاسخ) را برای حل بلوک (حل معما) ارائه می‌کند. نرخ هش بیت کوین را با عباراتی مثل مگا، گیگا و ترا نشان می‌دهند. دلیل استفاده از این واحد ها این است که عدد هش ریت بیت کوین بسیار بالا است.

به همین دلیل برای نمایش آن از واحد مگا، گیگا و ترا استفاده می‌شود. مثال های نرخ هش در پایین آورده شده است:

۱KH/S = یک کیلو هش = هزار هش در ثانیه

۱MH/S = یک مگا هش = یک میلیون هش در ثانیه

۱GH/s = یک گیگا هش = یک میلیارد هش در ثانیه

۱TH/s = یک ترا هش = هزار میلیارد هش در ثانیه

هرچقدر عدد هش ریت بالاتر برود، ماینینگ بیت کوین دشوارتر می‌شود. در مورد بیت کوین، سختی شبکه به طور منظم تنظیم می‌شود تا در نهایت مقدار ثابتی بیت کوین تولید بشود. هر چقدر ماینر های بیشتری وارد شبکه بشوند، سختی شبکه هم افزایش پیدا می‌کند. در این شرایط، هر ماینر که نرخ هش بالا تری داشته باشد، شانس بیشتری برای گرفتن پاداش دارد.

 

⚫🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: خرید ماینر ++Antminer L3 و مشخصات آن 🔴⚫

 

🔴⚫🔴

 

هش ریت بیت کوین

 

هش ریت بیت کوین

برای اینکه بدانید برای استخراج بیت کوین به چه قدرتی نیاز است، باید از ماشین حساب نرخ هش استفاده نمایید، که برای محاسبه آن به اطلاعات زیر نیاز است:

🔴 قدرت هش

⚫ میزان برق مصرفی

🔴 کارمزد استخر

⚫ هزینه به ازای هر کیلووات ساعت

با درنظر گرفتن موارد بالا مشخص می‌شود که درآمد روزانه شما از ماین کردن بیت کوین چقدر می‌شود.

 

🔴⚫🔴

 

چنانچه در مورد هش ریت نیاز به مشاوره یا سوالی دارید میتوانید با شماره  ۰۲۱۹۱۰۰۴۳۷۲  با ما در تماس باشید. 🖤❤

 

امتیاز بده لطفا!