تیم تخصصی تعمیرات و خدمات انواع دستگاه های ماینر 09127509007 - 09913312378 (از ساعت 9 تا 21)

تخفیف ویژه

🟢 توضیحات کامل ماینینگ + هزینه ها و درآمد در سال ۲۰۲۲

ماینینگ

 

توضیحات کامل ماینینگ؛ یکی از روش‌ های کسب درآمد در دنیای کریپتوکارنسی، استخراج رمز ارز یا همان ماینینگ است. ماینر ها در سال‌ های اخیر علاوه بر درآمد زایی، به توسعه شبکه بلاک چین هم کمک کرده‌ اند. در ایم مقاله به بررسی درآمد ماینرها و اینکه آیا ماینینگ یا استخراج رمزارز سودآور است یا نه می‌پردازیم، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

ماینینگ

ماینینگ چیست؟ و به چه کسی ماینر می‌ گویند؟ در ابتدا بیاید تعریفی از استخراج و ماینر داشته باشیم. ماینینگ یا استخراج رمزارز به فرایندی گفته می‌شود که منجر به تایید تراکنش‌ های شبکه و افزودن بلاک جدید به بلاک چین می‌گردد. برای اینکه یک تراکنش جدید در شبکه بلاک چین تایید بشود، نیاز به گرفتن تاییدیه در شبکه دارد. به افرادی که این تاییدیه‌ها را راستی آزمایی می‌ کنند، ماینر می‌گویند.

فرایند ماینینگ شبیه به یک رقابت است. رقابتی که در آن ماینر های زیادی شرکت می‌کنند و در نهایت ماینر پیروز در این رقابت، پاداش خود را با توجه به نوع ارز استخراج شده دریافت خواهد کرد. روش‌های گوناگونی برای استخراج ارز توسط ماینر‌ها وجود دارد. از استخراج انفرادی گرفته تا استخر های نقدینگی، تمام آن ها منجر به درآمد ماینرها می‌شود.

 

⚫🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: ۳ تا از بهترین دستگاه های ماینر در سال ۲۰۲۲ 🔴⚫

 

🔴⚫🔴

 

درآمد ماینر

 

درآمد ماینینگ

در سال ۲۰۰۹، زمانی که بیت کوین برای نخستین بار معرفی شد، یک کامپیوتر شخصی ساده برای استخراج بخشی از ارز دیجیتال کافی بود. اما با توجه به افزایش قیمت بیت کوین، ماینرهای بیشتری وارد بازی شدند. ماینرهای جدید در تلاش جهت رقابت، قدرت محاسباتی باورنکردنی را آوردند. بعضی از ماینرهای موفق آن هایی هستند که فارم های سرور وسیعی دارند که در کشورهایی با هزینه انرژی کمتر واقع شده‌ اند.

 

⚫🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: هش ریت یا hash rate چیست؟ و کاربرد آن در ارزهای دیجیتال 🔴⚫

 

🔴⚫🔴

 

درآمد استخراج به ازای هر TH/s

درآمد ماینر ارزهای دیجیتال از ارزی به ارز دیگر فرق می‌کند و حتی می‌تواند به صورت روزانه تغییر کند. سودآوری خاص شما تا حد زیادی به هزینه مصرف انرژی و به اصطلاح “نرخ هش” یا سرعت حل مشکلات رایانه‌ های شما بستگی دارد. برای مثال، تا ۲۷ دسامبر ۲۰۲۱، سود تخمینی روزانه یک ماینر اتریوم با استفاده از یک واحد پردازش گرافیکی ۴.۵۹ دلار بود.

 

⚫🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: معرفی ۳ تا از دستگاه های ماینر واتس ماینر🔴⚫

 

🔴⚫🔴

 

هزینه ماینینگ

 

هزینه ماینینگ

فرایند استخراج کریپتو مقداری پیچیده است و نیازمند استفاده از کامپیوتر برای حل مسائل پیچیده ریاضی است. اولین ماینری که بتواند مشکل را حل نماید، یک بلاک در بلاک‌چین را تأیید می‌ کند و مقدار از پیش تعیین شده ارز دیجیتال به او تعلق خواهد گرفت.

مشکل کسب درآمد از استخراج ارز دیجیتال، هزینه آن می‌باشد که تاثیر مستقیم روی درآمد ماینر دارد. در حالی که از نظر فنی هیچ گونه مانعی برای شروع ماینینگ وجود ندارد، واقعیت این است که هر چقدر قدرت محاسباتی بیشتری داشته باشید، احتمال بیشتری وجود دارد که بتوانید اولین نفری باشید که مشکل ریاضی مورد نیاز برای به‌دست آوردن ارز دیجیتال خود را حل می‌کنید.

این به این معنی است که شما به کامپیوترهای تخصصی زیادی با تراشه‌ های کامپیوتری با فناوری پیشرفته نیاز دارید تا شانسی واقعی برای کسب ارز دیجیتال داشته باشید. به طور خاص، برای راه‌اندازی یک ریگ ماینینگ کریپتو به یک واحد پردازش گرافیکی یا GPU یا یک مدار مجتمع خاص برنامه یا ASIC نیاز دارید و تمام این موارد خیلی پر هزینه هستند.

 

⚫🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: چرا استخراج بیت کوین | ماینینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۲ 🔴⚫

 

🔴⚫🔴

 

درآمد یک ماینر بیت کوین

 

ماینینگ

در فوریه ۲۰۲۲، یک دستگاه استخراج بیت کوین مانند Whatsminer M20S، هر روز حدود ۱۲ دلار درآمد بیت کوین را با توجه به قیمت بیت کوین و سختی شبکه به دست می‌آورد. اگر این را با درآمد استخراج یک ارز دیجیتال دیگر مثل اتریوم که با کارت گرافیک استخراج می شود مقایسه نمائید، می‌بینید که درآمد ماینر بیت کوین دو برابر درآمد ماینر اتریوم می‌باشد زیرا که قیمت سیزده کارت گرافیک AMD RX تقریباً به اندازه یک Whatsminer M20 است.

اما نکته مهم هزینه صرف شده برق برای استخراج بیت کوین است. استخراج بیت کوین از طریق دستگاه ماینر خیلی هزینه بر است. این موضوع در مقایسه با استخراج اتریوم که از طریق کارت گرافیک انجام می‌شود، خیلی بیشتر است.

 

🔴⚫🔴

 

چنانچه در مورد ماینینگ یا استخراج رمزارز نیاز به مشاوره یا سوالی دارید میتوانید با شماره  ۰۲۱۹۱۰۰۴۳۷۲  با ما در تماس باشید. 🖤❤

امتیاز بده لطفا!