تیم تخصصی تعمیرات و خدمات انواع دستگاه های ماینر 09127509007 - 09913312378 (از ساعت 9 تا 21)

تخفیف ویژه

⚪ بررسی دلایل خرابی دستگاه ماینر و تعمیر ماینر

دستگاه ماینر و تعمیر ماینر

 

در این مقاله قصد داریم به بررسی علت ها و دلایل خراب شدن دستگاه ماینر بپردازیم. همواره صحبت از این است که استخراج ارز های دیجیتال می تواند پرسود باشد. به همین خاطر بسیاری از افراد به سمت استخراج ارز های دیجیتال مخصوصا رمز ارز های معروف مثل بیت کوین روی می برد. هنگامی که عملیات استخراج با افزایش رو به رو شود، افرادی هتسند که با خرید ماینر شروع به استخراج بیت کوین می کنند. بعد از مدتی به دلیل کارکردن شبانه روزی ماینر ها امکان دارد دچار مشکل شوند و صدمات متعددی ببینند.

 

برخی از دلایل خرابی دستگاه ماینر

 

خرابی دستگاه ماینر و تعمیر ماینر

در ادامه به برخی از دلایلی که باعث می‌شود دستگاه ماینر دچار مشکل شود، اشاره خواهیم داشت.

 

🔴 حرارت دستگاه ماینر

حرارت بالای ماینر می تواند به تمام قسمت و قطعات آسیب برساند. این موضوع اهمیت بسیار بالایی دارد پس باید با تجهیز یک سیستم خنک کننده سعی کنیم تا ماینر حرارت بالایی نداشته نباشد.

 

⚫ رطوبت

هر دستگاه ماینر دارای یک میزان درصد رطوبت و دمای کاری می‌باشد. قبل از راه اندازی حتما باید به این نکات توجه کنیم. اگر در این باره اطلاعاتی ندارید می توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای ماینر خود و یا مطالعه اطلاعات دستگاه ، متوجه این میزان از رطوبت و دما بشوید. اغلب در ماینر ها میزان رطوبت بین ۵ – ۹۵ درصد می‌باشد.

 

⚫🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: توضیحات کامل ماینینگ + هزینه ها و درآمد در سال ۲۰۲۲ 🔴⚫

 

🔴 خاک

یکی از مهم ترین عامل های خرابی و کاهش عملکرد دستگاه استخراج، خاک است.

 

⚫ فرسودگی دستگاه ماینر

این مورد زمانی رخ می‌دهد که چندسالی است ماینر شما در حال کار کردن می‌باشد. زمانی که ماینر را به تازگی خریداری کرده اید دیگر نیاز نیست به مطالعه این قسمت بپردازید. ماینرها پس از مدتی کار شبانه روزی قدرت سابق را ندارند. اگر به فرسودگی ماینر خود دقت نکنیم ممکن است با فرسودگی یک قطعه دیگر از قطعات هم مواجه شویم.

 

⚫🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: چرا استخراج بیت کوین | ماینینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۲ 🔴⚫

 

🔴⚫🔴

 

تعمیر قطعات ماینر

 

تعمیر ماینر و دستگاه ماینر

در این قسمت قصد داریم به بخش اصلی این مقاله بپردازیم. همیشه شما نمی‌توانید ماینرها را خودتان تعمیر کنید. قطعا تعمیر سخت افزاری نیاز به ابزار و تجهیزات مناسب و قابل قبولی دارد. در این قسمت تنها قرار است کمی شما را درباره این موضوع راهنمایی کنیم.

به شما پیشنهاد می‌کنیم که در صورت بروز مشکل حتما ابتدا به یک متخصص تعمیرات سخت افزاری ماینر مراجعه نمایید. در غیر این صورت اقدامی نکنید که این اقدام شما صدمات بیشتری به ماینر وارد کند.

 

⚫🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: کسب درآمد میلیونی با دستگاه ماینر در سال ۲۰۲۲ 🔴⚫

 

هش برد

هش برد ها وظیفه پردازش در ماینر ها را بر عهده دارند. بر روی هش برد ها تعدادی چیپست نصب شده است که این تعداد نسبت به مقدار هش ریت هر ماینر متفاوت می‌باشد. همچنین تعداد هش برد های هر ماینر هم متفاوت است. برای مثال دستگاه ماینر Antminer S9 دارای سه هش برد و ۱۸۹ چیپست می باشد و دستگاه ماینر AvalonMiner 1066 دارای یک هش برد و ۳۴۲ چیپست می‌باشد.

حال اگر دستگاه شما مدل S9 می باشد، اگر یکی از برد های آن با مشکل رو به رو شود و یا یکی از چیپست های بردها دچار اختلال شود، دیگر شما نمی‌توانید اقدام به تعمیر ماینر کنید زیرا این مورد نیازمند تجهیزات و ابزار مناسبی می‌باشد. تنها یک متخصص سخت افزار می‌تواند به راحتی مشکل شما را حل کند.

 

⚫🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: تعمیر ماینر واتس ماینر | whatsminer 🔴⚫

 

اصلی ترین موردی که به هش برد و یا چیپست های شما آسیب می‌رساند، می تواند گرما یا حرارت بالا و عمر چیپست ها باشد. گرما و حرارت بالا از عمر چیپست و هش برد ها می‌کاهد و این مورد می تواند سبب آسیب رسیدن به برد پردازشی ماینر شود. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به ماینر به واسطه دستگاه ابتدا باید آن را با به کارگیری یک سیستم خنک کننده مناسب، خنک کنیم و یا به اصطلاح دما را کاهش بدهیم.

در انتها به شما پیشنهاد می کنیم که همیشه به نوع کارکرد فن های ماینرتان توجه نمائید تا در صورت کارکرد ناصحیح فن ها، با به موقع مطلع شدن از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

 

 

🔴⚫🔴

 

چنانچه در مورد خرید ماینر و یا تعمیر ماینر نیاز به مشاوره یا سوالی دارید می توانید با شماره  ۰۲۱۹۱۰۰۴۳۷۲  با ما در تماس باشید. 🖤❤

 

امتیاز بده لطفا!