تیم تخصصی تعمیرات و خدمات انواع دستگاه های ماینر 09127509007 - 09913312378 (از ساعت 9 تا 21)

تخفیف ویژه

🟪 فرایند استخراج با دستگاه ماینر و نحوه قیمت گذاری (۲۰۲۲)

دستگاه ماینر

 

فرایند استخراج با دستگاه ماینر؛ در طی سالیان اخیر بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال محبوبیت و ارزش زیادی پیدا کرده، به طوری که خیلی از افراد سرمایه گذاری های سنگینی را در زمینه کسب بیت کوین انجام می‌دهند و با خرید دستگاه های ماینر بیت کوین و استخراج آن به سود زیادی می‌رسند. اما همچنان برای خیلی از افراد سوال هست که چگونه میتوان بدون کار کردن و فعالیت با استفاده از دستگاه ماینر یا حتی با کامپیوتر و گوشی خود به درآمد رسید؟

البته جمع آوری بیت کوین با کامپیوتر و گوشی نیاز به صرف زمان زیادی دارد و برای بهتر و زودتر نتیجه گرفتن استفاده از دستگاه های ماینر پول ساز بیت کوین یا به اختصار ASIC پیشنهاد می‌شود. در این مقاله به بررسی دستگاه های ماینر، فرایند ماینینگ و استخراج بلاک ها و تولید بیت کوین با دستگاه ماینر می‌پردازیم.

 

⚫🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: نوسان گیری ارز دیجیتال چیست + مزیت های نوسان گیری 🔴⚫

 

🔴⚫🔴

 

دستگاه ماینر بیت کوین

 

دستگاه ماینر

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم بهترین و کاربردی ترین راه برای جمع آوری بیت کوین و کسب درآمد از آن، خرید دستگاه ماینر بیت کوین ساز است. کسی که یک دستگاه ماینر تهیه می‌کند علاوه بر تولید بیت کوین با استفاده از آن، با تایید تراکنش های انجام گرفته شده در سرتاسر جهان که با استفاده از بیت کوین انجام شده اند، مقداری پاداش هم دریافت می‌کند.

 

⚫🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: چرا استخراج بیت کوین | ماینینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۲ 🔴⚫

 

از این رو با وجود اینکه مقدار محدودی بیت کوین وجود دارد، حتی اگر همه بیت کوین های باقی مانده تولید شوند دستگاه‌های ماینر کاربرد خود را از دست نمی‌دهند و می‌توانند با تایید تراکنش ها برای شما کسب درآمد کنند. البته ماینر بیت کوین با تایید تراکنش ها سبب حفظ امنیت شبکه‌ بیت کوین هم می‌شود و وظیفه مهمی را بر عهده دارد. در ادامه قصد داریم تا فرایند استخراج و ماینینگ بیت کوین را مورد بررسی قرار دهیم.

 

⚫🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: کسب درآمد میلیونی با دستگاه ماینر در سال ۲۰۲۲ 🔴⚫

 

🔴⚫🔴

 

فرایند استخراج بلاک‌ها و تولید بیت کوین با دستگاه ماینر

 

استخراج با دستگاه ماینر

زمانی که یک ماینر بتواند یک بلاک بیت کوین را استخراج کند و به تایید برساند، آن استخراج کننده ۶.۲۵ بیت کوین دریافت می‌کند. اما چگونه دستگاه های ماینر، بیت کوین استخراج میکنند؟ ماینرها با حل مسئله های محاسباتی، وظیفه پردازش تراکنش با بیت کوین و همچنین ایمن سازی شبکه ارزی آن را انجام می‌دهند. هدف دستگاه های ماینر بیت کوین این است که سریع تر از دیگران عدد هدف یا هش (hash) را که یک عدد ۶۴ رقمی هگزادسیمال است حدس بزنند.

به همین علت ان دستگاه ها مشخصه ای به نام نرخ هش یا هش ریت دارند که در واقع تعداد محاسباتی است که دستگاه ماینر بیت کوین در هر ثانیه انجام می‌دهد. از این رو ماینرها باید قدرت پردازش یا همان هش ریت (Hash rate) بالایی داشته باشند تا که بتوانند زودتر به نتیجه برسند. ماینر یا گروه ماینرها، که به عنوان یک استخر شناخته می‌شوند، ابتدا باید تراکنش‌های یک بلاک را تایید کنند و سپس اولین ماینری باشند که به مساله‌ی عددی پاسخ می‌دهد.

 

⚫🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: هش ریت یا hash rate چیست؟ و کاربرد آن در ارزهای دیجیتال 🔴⚫

 

برای توضیح راحت تر این مسئله یک مثال ساده ارائه می‌زنیم. فرض کنید عدد ۲۰ را روی یک برگه نوشته اید و از ۳ نفر از دوستانتان خواسته اید که آن عدد را که بین ۱۰ تا ۳۰ است، حدس بزنند. دوستان شما مجاز هستند عددی برابر یا کمتر از آنچه که شما در نظر گرفته‌ اید، حدس بزنند. و همچنین مختار اند هر چند بار که دوست دارند حدس بزنند. حال برای مثال فرد A عدد ۲۵ ، فرد B عدد ۱۸ و فرد C عدد ۱۵ را انتخاب می‌کنند.

در این سه فرد، شخص A چون عددی بیشتر از عدد روی برگه یعنی ۲۰ حدس زده است، بازنده می‌شوند ولی هر دو فرد B و C برنده هستند و میان این دو فرد برتری ای وجود ندارد. در استخراج بیت کوین با دستگاه ماینر هم اغلب این اتفاق (یعنی رسیدن دو نفر به پاسخ درست) می‌افتد اما در آخر شبکه بیت کوین با استفاده از قانون ۵۱ درصد، یک نفر را به عنوان برنده اعلام می‌کند و آن ماینری است که تراکنش های بیشتری را تایید کرده باشد.

در مثال بالا ما از یک عدد دو رقمی و سه نفر برای حدس زدن استفاده کردیم اما در شبکه بیت کوین میلیون‌ها نفر مشغول حدس زدن عدد ۶۴ رقمی هگزادسیمال می‌باشند که کار را خیلی دشوارتر می‌کند. از این رو طبق مثال بالا عددی که روی برگه نوشتیم همان عدد هش هدف یا Target hash است که تمام ماینرها سعی می‌کنند که این عدد را حدس بزنند.

 

🔴⚫🔴

 

چنانچه در مورد خرید دستگاه ماینر نیاز به مشاوره یا سوالی دارید میتوانید با شماره  ۰۲۱۹۱۰۰۴۳۷۲  با ما در تماس باشید. 🖤❤

امتیاز بده لطفا!