تیم تخصصی تعمیرات و خدمات انواع دستگاه های ماینر 09127509007 - 09913312378 (از ساعت 9 تا 21)

تخفیف ویژه

⬜ بررسی ارتباط هش ریت بیت کوین با قیمت آن

هش ریت بیت کوین

 

تاثیر هش ریت بر قیمت بیت کوین

در این مقاله به معرفی هش ریت بیت کوین و تاثیر هش ریت بر قیمت بیت کوین می‌پردازیم. در فرآیند استخراج ارز های دیجیتال چه ارتباطی بین سود ماینرها یا هش ریت و سختی شبکه وجود دارد؟ به سرعت پردازش یک دستگاه ماینر، هش ریت گفته می‌شود. فرآیندی که در ماینینگ اتفاق می‌افتد این است که یک بلوک جدید با انجام محاسبات پیچیده ریاضی یافت می‌شود.

ماینرها از طریق پیدا کردن جواب این محاسبات، در هر ثانیه هزاران پاسخ متفاوت را ارائه می‌نمایند. هر چقدر که سرعت پردازش یک ماینر بیشتر باشد، در بازه زمانی کوتاه تر، احتمال پیدا کردن پاسخ‌های بیشتر برای شبکه وجود دارد. در این حالت ماینر موفق‌تر خواهد بود. پس نرخ هش از مهم‌ترین مواردی است که باید در استخراج به آن دقت کرد.

هش ریت که به هش پاور هم معروف است، در واقع همان سرعت کار کردن یک دستگاه استخراج بیت کوین می‌باشد. از این رو در ماین کردن بیت کوین هر چقدر سرعت پردازش ماینر بیشتر باشد، درصد موفقیت افزایش می یابد.

 

⚫🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: معرفی ۴ تا از بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان گیری 🔴⚫

 

🔴⚫🔴

 

هش ریت

 

هش ریت بیت کوین

بلاک های ساده با حل محاسبات ریاضی در تعداد بی‌شماری از سیستم‌های استخراج شناسایی می‌شوند. به هر مجموعه جداگانه این محاسبات، در اصطلاح هش گفته می‌شود. اما منظور از نرخ هش، تعداد بلاک‌هایی است که در هر ثانیه شناسایی می‌شوند. از این رو زمانی که گفته می‌شود هش ریت بیت کوین برای عنوان مثال ۱۷۶ اگزاهش در ثانیه است به این معنی است که ۱۷۶ کوینتیلیون هش در هرثانیه در کل شبکه بیت‌کوین محاسبه می‌شود.

 

⚫🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: فرایند استخراج با دستگاه ماینر و نحوه قیمت گذاری 🔴⚫

 

هش ریت بیت کوین در اوایل سال ۲۰۲۰، ۱۲۰EH/s بود که این میزان ۵۰ درصد افزایش را فقط در طی یک سال نشان می‌دهد. اما افزایش هش ریت بیت کوین نمی‌تواند دلیل کشف بلاک‌های جدید باشد. در اصل این موضوع به این دلیل است که نرخ یک بلوک در هر ۱۰ دقیقه در بلاک چین بیت کوین کدنویسی شده است و در ۱۲ سال گذشته باقی خواهد ماند.

برای حفظ هش ریت بلاک چین بیت کوین به صورت مرتب دستی شبکه خود را تنظیم نمایید. با این روش، در صورت هجوم گسترده ای از قدرت محاسباتی، شناسایی بلاک های جدید سخت تر می‌شود و تاثیر هش ریت بر قیمت بیت کوین کمتر خواهد شد.

 

⚫🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: هش ریت یا hash rate چیست؟ و کاربرد آن در ارزهای دیجیتال 🔴⚫

 

🔴⚫🔴

 

عوامل تاثیرگذار بر افزایش هش ریت بیت کوین

 

هش ریت بیت کوین

بین هش ریت و قیمت بیت کوین رابطه‌ی مستقیمی وجود دارد. هر چقدر نرخ هش ریت بیت کوین افزایش پیدا کند، قیمت بیت کوین هم افزایش می یابد. ماینر ها در ازای دریافت بلوک‌های جدید، ارز بیت کوین را به عنوان پاداش کار دریافت می‌کنند. به همان اندازه درآمد هم افزایش می‌یابد. به همین علت است که با افزایش قیمت بیت کوین، ماینرها قدرت محاسباتی بیشتری دریافت می‌کنند.

مورد دیگری که افزایش هش ریت را به دنبال دارد، کارمزد معاملات است. کارمزد معاملات را می‌توان نوعی درآمد ماینر ها را در نظر گرفت. بر اساس این موضوع، با افزایش حجم معاملات در زمانی که شرایط بازار صعودی است، هزینه معاملات هم افزایش پیدا می‌کند. از این رو با افزایش قیمت بیت کوین، هزینه‌های تراکنش ها، سود دهی عملیات استخراج افزایش می‌یابد و تاثیر هش ریت بر قیمت بیت کوین مشخص می‌گردد.

 

 

⚫🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: کسب درآمد میلیونی با دستگاه ماینر در سال ۲۰۲۲ 🔴⚫

 

🔴⚫🔴

 

ارتباط قیمت بیت کوین با هش ریت

 

ارتباط هش ریت بیت کوین

تنها در یک حالت است که ماینرها از استخراج بیت کوین منصرف می‌شوند و آن هم زمانی است که متوجه شوند قدرت پردازشی خود را می‌توانند در جای پرسودتری استفاده نمایند. این حالت به دو دلیل اتفاق می افتد:  ۱.کاهش قیمت بیت کوین و ۲. افزایش هزینه ها.

 

⚫🔴 پیشنهاد میکنم بخوانید: چرا استخراج بیت کوین | ماینینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۲ 🔴⚫

 

پس در نتیجه تاثیر هش ریت بیت کوین بر قیمت بیت کوین به صورت مستقیم است. از زمان ایجاد بیت کوین، زمانی که هش ریت ارز دیجیتال به قیمت اوج خود می‌رسد، افزایش می‌یابد و با افت آن هم کاهش می‌یابد. ولی بعد از این مرحله مجددا روند آن صعودی خواهد شد.

 

🔴⚫🔴

 

چنانچه در مورد هش ریت بیت کوین نیاز به مشاوره یا سوالی دارید میتوانید با شماره  ۰۲۱۹۱۰۰۴۳۷۲  با ما در تماس باشید. 🖤❤

امتیاز بده لطفا!