تیم تخصصی تعمیرات و خدمات انواع دستگاه های ماینر 09127509007 - 09913312378 (از ساعت 9 تا 21)

تخفیف ویژه

خرید ماینر از کیان ماینر

 

 

 ماینر

ویژگی‌های مهم دستگاه‌ استخراج یا ماینر بیت کوین چیست ؟

   به مطالعه معیار‌های‌ مهم‌ یک دستگاه‌ استخراج‌ یا ماینر بیت کوین می‌پردازیم . هش ریت ، قیمت‌ ، مصرف‌ برق ، شرکت‌ تولید کننده ، نرخ تولید‌ صدا‌ و سیستم‌ خنک‌کنندگی داخلی‌ مهم‌‌ترین فاکتور‌ها‌ برای انتخاب‌ دستگاه‌ ماینر می باشند .

 

بیت کوین ماینر

 

 ماینر

هش ریت

 

   هش ریت (Hashrate) بیان‌کننده توان‌ ماینر در چک کردن‌ و امتحان‌ کردن‌ تعدادی‌ هش برای هر بلوک‌ می باشد . واحد‌ هش ریت تعداد هش در ثانیه می باشد . بنابراین هر چقدر هش ریت یک ماینر بیشتر باشد ، تعداد‌ بیشتری‌ هش را در هر ثانیه‌ می‌تواند روی بلوک امتحان‌ کند ، پس شانس‌ برنده شدن‌ آن همچنین متعاقباً بیشتر می باشد . بنابراین به زبان ساده‌ ، هش ریت همان سرعت‌ ماینر می باشد .

 

بیشتر بخوانید : قدرتمندترین ماینر

 

   امروزه قدرت هش ریت اکثر‌ ماینرهای موجود در بازار ، در مقیاس ترا هش بر ثانیه‌ (TH/s) می باشد . هر ترا هش برابر با ۱۰۰۰ گیگا هش (GH) بر ثانیه می باشد . به طور‌ کلی‌ هر چه هش ریت یک ماینر بیشتر گردد ، نرخ‌ دریافت‌ بیت کوین آن همچنین بیشتر می باشد . منتها قدرتمندترین‌ ماینر ، همیشه‌ بهترین نمی باشد .

 

انت ماینر

 

 ماینر

قیمت‌

 

   فاکتور اساسی دیگر یک دستگاه ماینر ، قیمت‌ آن می باشد . مهم‌ترین نکته‌ این می باشد که قیمت ماینرها بسته به قیمت بیت کوین متغیر می باشد . هرچقدر قیمت بیت کوین بیشتر‌ شود، قیمت‌ ماینرها همچنین بیشتر می‌شود و برعکس. به صورت‌ کلی‌ ، قیمت‌ دستگاه‌های معمولی از چند صد دلار آغاز‌ می گردد و در مدل‌های قدرتمند‌ به بیش‌از‌ ۳۰۰۰ دلار همچنین می‌رسد .

 

اینوسیلیکون

 

 ماینر

مصرف‌ برق

 

   در کنار هش ریت و قیمت‌ ، مصرف برق همچنین جزء‌ مهم‌ترین فاکتور‌های‌ یک دستگاه استخراج‌ بیت کوین یا ماینر می باشد. همانطور که قبل تر ذکر شد ، مصرف‌ برق ماینرها به‌واسطه کاری‌ که انجام‌ می‌دهند ، بسیار بالا می باشد . همچنین‌ مصرف‌ برق با مقدار‌ هش ریت رابطه مستقیم‌ دارد‌ به صورتی که هرچه هش ریت یک دستگاه‌ بالاتر باشد ، غالبا مصرف‌ برق آن نیز‌ بالا‌ می باشد .

 

ماینرهای اقتصادی

 

   توان مصرفی دستگاه‌‌های‌ ماینر معمول از حدود ۱۵۰۰ وات‌ شروع می‌ گردد که یک مقدار‌ بزرگ‌ می باشد . در مورد دستگاه‌های قدرتمند‌ ، این مقدار‌ به بیشتر از ۳۰۰۰ وات‌ همچنین می‌رسد .

 

اسیک ماینر

 

 ماینر

شرکت‌ تولید کننده

   مانند‌ هر کالای دیگری ، توجه‌ به شرکت‌ سازنده و تولیدکننده آن کالا‌ مهم می باشد . بعضی از شرکت‌‌ها‌ به واسطه‌‌ کیفیت‌ اجناسی که تولید‌ می‌ کنند ، معتبرتر می باشند . این اعتبار‌ از آن جهت‌ مهم می باشد که شما می‌توانید‌ نگرانی‌‌های‌ کمتری در درباره خرابی یا طول عمر‌ دستگاه خریداری‌ شده داشته باشید . در صنعت‌ ماینینگ ، چهار شرکت‌ دارای اعتبار نسبتا بالاتری در مقایسه‌ با شرکت‌‌های‌ رقیب‌ می باشند .

 

ریگ ماینر

 

   اولین‌ و بزرگترین شرکت‌ تولید کننده ماینر در جهان ، بیت مین‌ (Bitmain) می باشد که ماینرهای آن تحت‌ عنوان انت ماینر (Antminer) شناخته شده اند. دیگر تولیدکننده معتبر‌ ماینر در جهان ، شرکت میکرو بی تی (MicroBT) می باشد که تولید‌کننده ماینرهای تحت عنوان (Whatsminer) می باشد .

   سومین تولید کننده برتر‌ دستگاه‌های استخراج‌ بیت کوین در دنیا‌ ، اینوسیلیکون (Innosilicon) می باشد . کنان (Cannan) نیز دیگر سازنده معتبر ماینر در دنیا می باشد که ماینرهای آن تحت عنوان آوالون (Avalon) به بازار‌ عرضه‌ می‌ شوند .

 

انت ماینر

 

 ماینر

نرخ‌ تولید صدا‌

 

   احتمالا این فاکتور قبل از خرید‌ توسط خریداران دست‌کم‌ گرفته شود ، منتها صدای تولید‌ شده توسط دستگاه‌‌های‌ ماینر واقعا بالا می باشد . بنابراین نمی‌توان به راحتی‌ آن را در اماکن‌ مسکونی استفاده نمود . برای روشن‌تر شدن مطلب بهتر است‌ بدانید که صدای دستگاه‌های ماینر حدود ۸۰ دسی بل می باشد ، این مقدار دقیقا معادل صدای یک سشوار حرفه‌ای در فاصله‌ یک متری می باشد !

 

لوازم جانبی کارت گرافیک

 

   اکنون فرض کنید‌ فردی بدون‌ توجه به این موضوع ، قصد‌ خریداری دو یا سه دستگاه‌ ماینر و راه‌اندازی‌ آن‌ها در منزل مسکونی خویش داشته باشد‌ . تصور‌ نمائید که چقدر این فرد‌ بعد از روشن‌کردن‌ این دستگاه‌‌ها‌ برای اولین بار‌ شوکه می‌شود‌ ، دستگاه‌هایی که برای سودآوری باید ۲۴ ساعت شبانه روز‌ روشن‌ باشند .

 

لایت کوین

 

 ماینر

کولینگ داخلی

   بهترین عملکرد یک دستگاه‌ در شرایط دمایی مناسب‌ خواهد بود . امروزه اغلب دستگاه‌های جدید‌ دارای سیستم کولینگ داخلی می باشند که در صورت استفاده از آن دستگاه‌ به صورت منفرد ، نیازی به تعبیه‌ سیستم‌ تهویه مجزا‌ نمی باشند . اما در صورتی که قصد‌ استفاده‌ از چندین دستگاه‌ به صورت‌ یک مزرعه را دارید ، بهتر می باشد به شدت به این پارامتر دقت نمائید.

 

فروشگاه نوین

 

   به احتمال‌ خیلی زیاد کولینگ داخلی ، پاسخگوی یک مزرعه استخراج نمی باشد و شما به استفاده از یک سیستم‌ تهویه مناسب‌ نیاز دارید .

 

واتس ماینر

 

 ماینر

نتیجه گیری

   به مطالعه معیار‌های‌ مهم‌ یک دستگاه‌ استخراج‌ یا ماینر بیت کوین  پرداختیم ، که هش ریت ، قیمت‌ ، مصرف‌ برق ، شرکت‌ تولید کننده ، نرخ تولید‌ صدا‌ و سیستم‌ خنک‌کنندگی داخلی‌ مهم‌‌ترین فاکتور‌ها‌ برای انتخاب‌ دستگاه‌ ماینر می باشند .

 

مین برد ماینینگ

 

نظرات خود را با ما از طریق شماره ۰۲۱۹۱۰۰۴۳۷۲ در میان بگذارید.

امتیاز بده لطفا!